40.7K Sljedbenici

Početna » svjetovni » Svjetski | Koliko država ima svijet? Popis zemalja + stanovništvo

Svjetski | Koliko država ima svijet? Popis zemalja + stanovništvo

Koliko država ima svijet? I zašto nigdje na internetu ne možete pronaći konačan odgovor o tome koliko točno država postoji na svijetu? Pobrojati sve zemlje svijeta, nije li to uopće teško? Nažalost, odgovor na ta pitanja puno je kompliciraniji nego što biste očekivali. U ovom ćemo članku objasniti što je točno država i koja je razlika između priznatih i nepriznatih država.

Više svjetskih članaka

Što je država?

Een zemljištestanje of narod je teritorij sa stanovništvom i vladom, koja postavlja pravila i može upotrijebiti silu ako je potrebno. Svaku zemlju moraju priznati druge zemlje. To znači da se one (druge zemlje) slažu da država postoji. Ako se to dogodi, to bi mogao biti dio Ujedinjeni narodi (UN), zbirka svih zemalja. Ne priznaju uvijek sve zemlje državu, kao što je slučaj sa Tajvan.

Neslaganje oko zemalja

Zapravo je otprilike ista priča kao i s broj kontinenata ili kontinenata da se svijet računa: postoji dosta neslaganja oko toga.. Broj zemalja u svijetu također je često podložan promjenama, na primjer zbog ratova ili sukoba. Budući da se zemlje često (ne žele) međusobno priznati ili zato što su 'ovisne države' uključene u jedan popis, a drugi ne, postoji još jedna razlika.

Dakle, postoji razlika između broja zemalja u svijetu koje su stvarno priznate od strane Ujedinjeni narodi te broj zemalja koje su se izjasnile kao zemlje. Stoga u ovom članku imamo tri različita popisa napravljeno u kojem se točno vidi koje države jesu ili nisu (ne)ovisne, koje su priznate ili ne te ukupno popis svih zemalja svijetabez obzira na njihov službeni ili neslužbeni status.

Zemlje priznate od Ujedinjenih naroda

ako vas sve u cijelom svijetu dodavanjem prihvaćenih zemalja i zemalja 'priznatih' od Ujedinjenih naroda, dolazite do 195 zemalja. Barem je tako u vrijeme ažuriranja. Ovo posebno spominjem jer je čak i u vrijeme pisanja ovog teksta 2021. i ažuriranja sada u veljači 2022. broj smanjen sa 196 na 195 zemalja. Nije mi sasvim jasno koja je država maknuta s liste, jer o tome nema nikakvih vijesti niti informacija. Kada saznam više, to ću dodati u članak.

Zgrada Ujedinjenih naroda | Sve zemlje svijeta
Zgrada Ujedinjenih naroda | Sve zemlje svijeta

U nastavku se nalazi popis zemalja priznatih od Ujedinjenih naroda, poredanih po broju stanovnika. Trenutno (svibanj 2021.) ima 195.

Wereldreizigers.nl

Popis | svih 195 zemalja priznatih od UN-a

Popis je sortiran prema broju stanovnika / broju stanovnika. Podjela po svijetu je sljedeća:

#ZemljišteStanovništvo (2021.)Svjetski udio
1Kina1.439.323.77618,5%
2Indija1.380.004.38517,7%
3Sjedinjene Američke Države331.002.6514,2%
4Indonezija273.523.6153,5%
5Pakistan220.892.3402,8%
6Brazilië212.559.4172,7%
7Nigerija206.139.5892,6%
8Bangladeš164.689.3832,1%
9Rusija145.934.4621,9%
10Meksiko128.932.7531,7%
11Japan126.476.4611,6%
12Etiopija114.963.5881,5%
13Filipini109.581.0781,4%
14Egypte102.334.4041,3%
15Vijetnam97.338.5791,2%
16DR Kongo89.561.4031,1%
17Turska84.339.0671,1%
18Iran83.992.9491,1%
19Njemačka83.783.9421,1%
20Tajland69.799.9780,9%
21Ujedinjeno Kraljevstvo67.886.0110,9%
22Frankrijk65.273.5110,8%
23Italija60.461.8260,8%
24Tanzanija59.734.2180,8%
25Južna Afrika59.308.6900,8%
26Mianmar54.409.8000,7%
27Kenia53.771.2960,7%
28Južna Koreja51.269.1850,7%
29Kolumbija50.882.8910,7%
30Španija46.754.7780,6%
31Uganda45.741.0070,6%
32Argentina45.195.7740,6%
33Alžir43.851.0440,6%
34Sudan43.849.2600,6%
35Ukrajina43.733.7620,6%
36Irak40.222.4930,5%
37Afghanistan38.928.3460,5%
38Poljska37.846.6110,5%
39Kanada37.742.1540,5%
40Maroko36.910.5600,5%
41Saudijska Arabija34.813.8710,4%
42Uzbekistan33.469.2030,4%
43Peru32.971.8540,4%
44Angola32.866.2720,4%
45Malezija32.365.9990,4%
46Mozambik31.255.4350,4%
47Gana31.072.9400,4%
48Jemen29.825.9640,4%
49Nepal29.136.8080,4%
50Venezuela28.435.9400,4%
51Madagaskar27.691.0180,4%
52Kamerun26.545.8630,3%
53Obala Slonovače26.378.2740,3%
54Sjeverna Koreja25.778.8160,3%
55Australija25.499.8840,3%
56Niger24.206.6440,3%
57Šri Lanka21.413.2490,3%
58Burkina Faso20.903.2730,3%
59mali20.250.8330,3%
60Roemenië19.237.6910,2%
61Malavi19.129.9520,2%
62Chili19.116.2010,2%
63Kazahstan18.776.7070,2%
64Zambija18.383.9550,2%
65Gvatemala17.915.5680,2%
66Ekvador17.643.0540,2%
67Sirija17.500.6580,2%
68Holandija17.134.8720,2%
69Senegal16.743.9270,2%
70Kambodža16.718.9650,2%
71Čad16.425.8640,2%
72Somalija15.893.2220,2%
73Zimbabve14.862.9240,2%
74Gvineja13.132.7950,2%
75Ruanda12.952.2180,2%
76Benin12.123.2000,2%
77Burundi11.890.7840,2%
78Tunis11.818.6190,2%
79Bolivija11.673.0210,1%
80Belgija11.589.6230,1%
81Haiti11.402.5280,1%
82Kuba11.326.6160,1%
83Južni Sudan11.193.7250,1%
84Dominikanska Republika10.847.9100,1%
85Češka (Češka)10.708.9810,1%
86Griekenland10.423.0540,1%
87Jordanie10.203.1340,1%
88Portugal10.196.7090,1%
89Azerbejdžan10.139.1770,1%
90Švedska10.099.2650,1%
91Honduras9.904.6070,1%
92Ujedinjeni Arapski Emirati9.890.4020,1%
93Madžarska9.660.3510,1%
94Tadjikistan9.537.6450,1%
95Bjelorusija9.449.3230,1%
96Austrija9.006.3980,1%
97Papua Nova Gvineja8.947.0240,1%
98Servië8.737.3710,1%
99Izrael8.655.5350,1%
100Švajcarska8.654.6220,1%
101Ići8.278.7240,1%
102Sierra Leone7.976.9830,1%
103Laos7.275.5600,1%
104Paragvaj7.132.5380,1%
105Bugarska6.948.4450,1%
106Libija6.871.2920,1%
107Libanon6.825.4450,1%
108Nikaragva6.624.5540,1%
109Kirgistan6.524.1950,1%
110El Salvador6.486.2050,1%
111Turkmenistan6.031.2000,1%
112Singapur5.850.3420,1%
113Danska5.792.2020,1%
114Finska5.540.7200,1%
115Kongo5.518.0870,1%
116Slovačka5.459.6420,1%
117Norveška5.421.2410,1%
118Oman5.106.6260,1%
119Država Palestina5.101.4140,1%
120Kostarika5.094.1180,1%
121Liberija5.057.6810,1%
122Irska4.937.7860,1%
123Centralna Afrička Republika4.829.7670,1%
124Novi Zeland4.822.2330,1%
125Mauritanija4.649.6580,1%
126Panama4.314.7670,1%
127Kuvajt4.270.5710,1%
128Hrvatska4.105.2670,1%
129Moldavija4.033.9630,1%
130Gruzija3.989.1670,1%
131Eritreja3.546.421<0,1%
132Urugvaj3.473.730<0,1%
133Bosna i Hercegovina3.280.819<0,1%
134Mongolija3.278.290<0,1%
135Armenija2.963.243<0,1%
136Jamajka2.961.167<0,1%
137Katar2.881.053<0,1%
138Albanija2.877.797<0,1%
139Litvanija2.722.289<0,1%
140Namibië2.540.905<0,1%
141Gambija2.416.668<0,1%
142Bocvana2.351.627<0,1%
143Gabon2.225.734<0,1%
144Lesoto2.142.249<0,1%
145Sjeverna Makedonija2.083.374<0,1%
146Slovenija2.078.938<0,1%
147Gvineja Bisau1.968.001<0,1%
148Latvija1.886.198<0,1%
149Bahrain1.701.575<0,1%
150Ekvatorska Gvineja1.402.985<0,1%
151Trinidad i Tobago1.399.488<0,1%
152Estonija1.326.535<0,1%
153Istočni Timor1.318.445<0,1%
154Mauricijus1.271.768<0,1%
155Cipar1.207.359<0,1%
156Eswatini1.160.164<0,1%
157Džibuti988.778<0,1%
158Fidži896.445<0,1%
159Komori869.601<0,1%
160Gvajana786.552<0,1%
161Butan771.608<0,1%
162Solomonski otoci686.884<0,1%
163Crna Gora628.066<0,1%
164Luxemburg625.978<0,1%
165Surinam586.632<0,1%
166Cape Verde555.987<0,1%
167Maldivi540.544<0,1%
168Malta441.543<0,1%
169Brunei437.479<0,1%
170Belize397.628<0,1%
171Bahami393.244<0,1%
172Island341.243<0,1%
173Vanuatu307.145<0,1%
174Barbados287.375<0,1%
175Sao Tome i Principe219.159<0,1%
176Samoa198.414<0,1%
177Sveta Lucija183.627<0,1%
178Kiribati119.449<0,1%
179Mikronezija115.023<0,1%
180Grenada112.523<0,1%
181Sveti Vincent i Grenadini110.94<0,1%
182laka dvokolica105.695<0,1%
183Sejšeli98.347<0,1%
184Antigva i Barbuda97.929<0,1%
185Andora77.265<0,1%
186Dominika71.986<0,1%
187Marshallovi Otoci59.19<0,1%
188Sveti Kristofor i Nevis53.199<0,1%
189Monaco39.242<0,1%
190Lihtenštajn38.128<0,1%
191San Marino33.931<0,1%
192Palau18.094<0,1%
193Tuvalu11.792<0,1%
194Nauru10.824<0,1%
195Sveta Stolica801<0,1%

Savjet: želite li sami započeti s podacima? To je moguće, za to sam napravio online excel datoteku koju vi ovdje možete pogledati ili preuzeti.

Chris | Wereldreizigers.nl

Nepriznate ili ovisne zemlje

Možda mislite da su nepriznate zemlje u svijetu uglavnom odmetničke države koje stoga nisu priznate od strane UN-a (Ujedinjenih naroda). Nažalost to nije slučaj.

Neslaganje oko priznanja

Tajvan je dobar primjer za to. Tajvan je zemlja koju svi poznajemo, ali nije službeno priznata kao država. Godine 1945. Tajvan je predan Republika Kina. Komunistička Narodna Republika Kina ne priznaje Tajvan kao neovisnu državu i komunistička vlada vidi Tajvan kao pokrajinu Narodne Republike Kine. Kina još uvijek polaže pravo na zemlju 2021. Tajvan također tvrdi da će biti neovisan 2021.

U listopadu 2021. Kina je ponovno pokazala svoje mišiće svojim brojnim borbenim zrakoplovima. Tajvan se boji rata s Kinom. (Bron).

Na primjer, ima više primjera država koje su zapravo neovisne, ali nisu priznate. Sve te zemlje zapravo žive u neizvjesnosti.

Invazija Rusije na Ukrajinu

Zatim je tu ruska invazija na Ukrajinu. Ukrajina je trenutno priznata država, no čini se da se Ukrajini kakvu poznajemo bliži kraj. Putin je nekoliko puta uživo na TV-u rekao da planira potpuno demilitarizirati Ukrajinu i svrgnuti vladu. To u biti znači da Ukrajina više neće postojati u sadašnjem obliku i da bi njezine granice mogle biti revidirane. Možda će država kao cjelina čak postati dio Rusije nakon ovog rata pa ćemo morati prekrižiti još neku zemlju s popisa zemalja. Vrijeme će reći.

Sve što sada možemo je nadati se da će rat uskoro završiti, bez previše žrtava.

Taipei, glavni grad Tajvana
Taipei, glavni grad Tajvana

Zavisne zemlje

Osim toga, postoji i niz ovisnih zemalja ili teritorija koji službeno nemaju status vlastite zemlje jer još uvijek jako ovise o drugoj zemlji. The Nederlandse Antili su dobar primjer za to. Slične ovisnosti također se mogu pronaći na donjem popisu.

Zemlje s * na ovisnosti polažu pravo druge zemlje bez međusobnog dogovora.

Wereldreizigers.nl

Popis | 40 zavisnih ili nepriznatih zemalja

Popis od 40 zavisnih ili nepriznatih zemalja poredan je u nastavku prema broju stanovnika/stanovnika.

#TeritorijaStanovništvo (2021.)Ovisno o
1Tajvan23.816.775Kina (*)
2Hong Kong7.496.981Kina (*)
3Portoriko2.860.853sad
4Sastanak895.312Frankrijk
5Makao649.335Kina
6Zapadna Sahara597.339sporan
7Guadeloupe400.124Frankrijk
8Martinique375.265Frankrijk
9Francuska Gvajana298.682Frankrijk
10Nova Kaledonija285.498Frankrijk
11Francuska Polinezija280.908Frankrijk
12Majote272.815Frankrijk
13Kanalski otoci173.863VK
14Guam168.775sad
15Curacao164.093Holandija
16Aruba106.766Holandija
17Američki Djevičanski Otoci104.425sad
18Mana ostrvo85.033VK
19Kajmanski otoci65.722VK
20Bermuda62.278VK
21Sjeverno Marijansko otočje57.559sad
22Grenland56.771Danska
23Američka Samoa55.191sad
24Farski otoci48.863Danska
25Sint Maarten42.876Holandija
26Otoci Turks i Caicos38.717VK
27Gibraltar33.691VK
28Britanski Djevičanski Otoci30.231VK
29Karipska Nizozemska26.223Holandija
30Cookovi otoci17.564Novi Zeland
31Angvila15.003VK
32Wallis i Futuna11.239Frankrijk
33Sveti Bartolomej9.877Frankrijk
34Sveta Helena6.077VK
35Saint Pierre i Miquelon5.794Frankrijk
36Montserrat4.992VK
37Falklandski otoci3.481VK
38Niue1.626Novi Zeland
39Tokelau1.357Novi Zeland
Želite li započeti s podacima u nastavku? To je moguće, za to sam napravio online excel datoteku koju vi ovdje možete pogledati ili preuzeti.

Sve zemlje svijeta

Ostavimo li po strani neslaganje ili priznavanje zemalja, dolazimo do ukupno 235 zemalja. Cjelokupan popis svih zemalja svijeta poredanih po broju stanovnika/stanovnika možete vidjeti ispod.

Popis | Svih 235 zemalja svijeta

#ZemljišteStanovništvo (2021.)Svjetski udio
1Kina1.439.323.77618,47%
2Indija1.380.004.38517,70%
3Sjedinjene Američke Države331.002.6514,25%
4Indonezija273.523.6153,51%
5Pakistan220.892.3402,83%
6Brazilië212.559.4172,73%
7Nigerija206.139.5892,64%
8Bangladeš164.689.3832,11%
9Rusija145.934.4621,87%
10Meksiko128.932.7531,65%
11Japan126.476.4611,62%
12Etiopija114.963.5881,47%
13Filipini109.581.0781,41%
14Egypte102.334.4041,31%
15Vijetnam97.338.5791,25%
16DR Kongo89.561.4031,15%
17Turska84.339.0671,08%
18Iran83.992.9491,08%
19Njemačka83.783.9421,07%
20Tajland69.799.9780,90%
21Ujedinjeno Kraljevstvo67.886.0110,87%
22Frankrijk65.273.5110,84%
23Italija60.461.8260,78%
24Tanzanija59.734.2180,77%
25Južna Afrika59.308.6900,76%
26Mianmar54.409.8000,70%
27Kenia53.771.2960,69%
28Južna Koreja51.269.1850,66%
29Kolumbija50.882.8910,65%
30Španija46.754.7780,60%
31Uganda45.741.0070,59%
32Argentina45.195.7740,58%
33Alžir43.851.0440,56%
34Sudan43.849.2600,56%
35Ukrajina43.733.7620,56%
36Irak40.222.4930,52%
37Afghanistan38.928.3460,50%
38Poljska37.846.6110,49%
39Kanada37.742.1540,48%
40Maroko36.910.5600,47%
41Saudijska Arabija34.813.8710,45%
42Uzbekistan33.469.2030,43%
43Peru32.971.8540,42%
44Angola32.866.2720,42%
45Malezija32.365.9990,42%
46Mozambik31.255.4350,40%
47Gana31.072.9400,40%
48Jemen29.825.9640,38%
49Nepal29.136.8080,37%
50Venezuela28.435.9400,36%
51Madagaskar27.691.0180,36%
52Kamerun26.545.8630,34%
53Obala Slonovače26.378.2740,34%
54Sjeverna Koreja25.778.8160,33%
55Australija25.499.8840,33%
56Niger24.206.6440,31%
57Tajvan23.816.7750,31%
58Šri Lanka21.413.2490,27%
59Burkina Faso20.903.2730,27%
60mali20.250.8330,26%
61Roemenië19.237.6910,25%
62Malavi19.129.9520,25%
63Chili19.116.2010,25%
64Kazahstan18.776.7070,24%
65Zambija18.383.9550,24%
66Gvatemala17.915.5680,23%
67Ekvador17.643.0540,23%
68Sirija17.500.6580,22%
69Holandija17.134.8720,22%
70Senegal16.743.9270,21%
71Kambodža16.718.9650,21%
72Čad16.425.8640,21%
73Somalija15.893.2220,20%
74Zimbabve14.862.9240,19%
75Gvineja13.132.7950,17%
76Ruanda12.952.2180,17%
77Benin12.123.2000,16%
78Burundi11.890.7840,15%
79Tunis11.818.6190,15%
80Bolivija11.673.0210,15%
81Belgija11.589.6230,15%
82Haiti11.402.5280,15%
83Kuba11.326.6160,15%
84Južni Sudan11.193.7250,14%
85Dominikanska Republika10.847.9100,14%
86Češka (Češka)10.708.9810,14%
87Griekenland10.423.0540,13%
88Jordanie10.203.1340,13%
89Portugal10.196.7090,13%
90Azerbejdžan10.139.1770,13%
91Švedska10.099.2650,13%
92Honduras9.904.6070,13%
93Ujedinjeni Arapski Emirati9.890.4020,13%
94Madžarska9.660.3510,12%
95Tadjikistan9.537.6450,12%
96Bjelorusija9.449.3230,12%
97Austrija9.006.3980,12%
98Papua Nova Gvineja8.947.0240,11%
99Servië8.737.3710,11%
100Izrael8.655.5350,11%
101Švajcarska8.654.6220,11%
102Ići8.278.7240,11%
103Sierra Leone7.976.9830,10%
104Hong Kong7.496.9810,10%
105Laos7.275.5600,09%
106Paragvaj7.132.5380,09%
107Bugarska6.948.4450,09%
108Libija6.871.2920,09%
109Libanon6.825.4450,09%
110Nikaragva6.624.5540,08%
111Kirgistan6.524.1950,08%
112El Salvador6.486.2050,08%
113Turkmenistan6.031.2000,08%
114Singapur5.850.3420,08%
115Danska5.792.2020,07%
116Finska5.540.7200,07%
117Kongo5.518.0870,07%
118Slovačka5.459.6420,07%
119Norveška5.421.2410,07%
120Oman5.106.6260,07%
121Država Palestina5.101.4140,07%
122Kostarika5.094.1180,07%
123Liberija5.057.6810,06%
124Irska4.937.7860,06%
125Centralna Afrička Republika4.829.7670,06%
126Novi Zeland4.822.2330,06%
127Mauritanija4.649.6580,06%
128Panama4.314.7670,06%
129Kuvajt4.270.5710,05%
130Hrvatska4.105.2670,05%
131Moldavija4.033.9630,05%
132Gruzija3.989.1670,05%
133Eritreja3.546.4210,05%
134Urugvaj3.473.7300,04%
135Bosna i Hercegovina3.280.8190,04%
136Mongolija3.278.2900,04%
137Armenija2.963.2430,04%
138Jamajka2.961.1670,04%
139Katar2.881.0530,04%
140Albanija2.877.7970,04%
141Portoriko2.860.8530,04%
142Litvanija2.722.2890,03%
143Namibië2.540.9050,03%
144Gambija2.416.6680,03%
145Bocvana2.351.6270,03%
146Gabon2.225.7340,03%
147Lesoto2.142.2490,03%
148Sjeverna Makedonija2.083.3740,03%
149Slovenija2.078.9380,03%
150Gvineja Bisau1.968.0010,03%
151Latvija1.886.1980,02%
152Bahrain1.701.5750,02%
153Ekvatorska Gvineja1.402.9850,02%
154Trinidad i Tobago1.399.4880,02%
155Estonija1.326.5350,02%
156Istočni Timor1.318.4450,02%
157Mauricijus1.271.7680,02%
158Cipar1.207.3590,02%
159Eswatini1.160.1640,01%
160Džibuti988.7480,01%
161Fidži896.4450,01%
162Réunion895.3120,01%
163Komori869.6010,01%
164Gvajana786.5520,01%
165Butan771.6080,01%
166Solomonski otoci686.8840,01%
167Makao649.3350,01%
168Crna Gora628.0660,01%
169Luxemburg625.9780,01%
170Zapadna Sahara597.3390,01%
171Surinam586.6320,01%
172Cape Verde555.9870,01%
173Maldivi540.5440,01%
174Malta441.5430,01%
175Brunei437.4790,01%
176Guadeloupe400.1240,01%
177Belize397.6280,01%
178Bahami393.2440,01%
179Martinique375.265<0,01%
180Island341.243<0,01%
181Vanuatu307.145<0,01%
182Francuska Gvajana298.682<0,01%
183Barbados287.375<0,01%
184Nova Kaledonija285.498<0,01%
185Francuska Polinezija280.908<0,01%
186Majote272.815<0,01%
187Sao Tome i Principe219.159<0,01%
188Samoa198.414<0,01%
189Sveta Lucija183.627<0,01%
190Kanalski otoci173.863<0,01%
191Guam168.775<0,01%
192Curacao164.093<0,01%
193Kiribati119.449<0,01%
194Mikronezija115.023<0,01%
195Grenada112.523<0,01%
196Sveti Vincent i Grenadini110.941<0,01%
197Aruba106.766<0,01%
198laka dvokolica105.695<0,01%
199Američki Djevičanski Otoci104.425<0,01%
200Sejšeli98.347<0,01%
201Antigva i Barbuda97.929<0,01%
202Mana ostrvo85.033<0,01%
203Andora77.265<0,01%
204Dominika71.986<0,01%
205Kajmanski otoci65.722<0,01%
206Bermuda62.278<0,01%
207Marshallovi Otoci59.194<0,01%
208Sjeverno Marijansko otočje57.559<0,01%
209Grenland56.778<0,01%
210Američka Samoa55.191<0,01%
211Sveti Kristofor i Nevis53.199<0,01%
212Farski otoci48.863<0,01%
213Sint Maarten42.876<0,01%
214Monaco39.242<0,01%
215Otoci Turks i Caicos38.717<0,01%
216Sveti Martin38.666<0,01%
217Lihtenštajn38.128<0,01%
218San Marino33.931<0,01%
219Gibraltar33.691<0,01%
220Britanski Djevičanski Otoci30.231<0,01%
221Karipska Nizozemska26.223<0,01%
222Palau18.094<0,01%
223Cookovi otoci17.564<0,01%
224Angvila15.003<0,01%
225Tuvalu11.792<0,01%
226Wallis i Futuna11.239<0,01%
227Nauru10.824<0,01%
228Sveti Bartolomej9.877<0,01%
229Sveta Helena6.077<0,01%
230Saint Pierre i Miquelon5.794<0,01%
231Montserrat4.992<0,01%
232Falklandski otoci3.481<0,01%
233Niue1.626<0,01%
234Tokelau1.357<0,01%
235Sveta Stolica801<0,01%
Želite li započeti s podacima u nastavku? To je moguće, za to sam napravio online excel datoteku koju vi ovdje možete pogledati ili preuzeti.
Globus | Sve zemlje svijeta
Globus | Sve zemlje svijeta

napokon

Sada kada točno znate što sve zemlje svijeta znače, možda su vas zanimale druge zabavne činjenice i sitnice o svijetu. Želite li znati više o svijetu i svemu što ide uz njega? Zatim pogledajte naše Stranica globalno. Dolje se nalazi niz relevantnih poveznica na članke koji bi vas mogli zanimati.

Jeste li pronašli grešku u ovom članku ili želite nešto dodati? Onda nam javite u komentarima! Pokušat ćemo odgovoriti na vaše pitanje u najkraćem mogućem roku.

Slika avatara

Svjetski putnici

Wereldreizigers.nl je izvor inspiracije za sve koji vole putovati. Svakodnevno objavljujemo najnovije vijesti o putovanjima, prekrasne priče o putovanjima, savjete o putovanjima i planove puta. Inspirirajte se! Ukrcajte se!

5 komentari

TRAŽENO

KONTROLNI POPIS PUTOVANJA

✔️ Ovo putno osiguranje također pokriva narančasta područja.
✔️ Usporedite i rezervirajte najjeftinije avio karte.
✔️ Uštedite i rezervirajte najbolje aktivnosti.
✔️ Više hotela? Zatim rezervirajte kod Genius popust od 20%..
✔️ Sačuvajte i rezervirajte svoju zračnu luku parkirno mjesto.
✔️ Roadtrip? Usporedite i rezervirajte popust automobil za iznajmljivanje.
✔️ Spremate se za putovanje? Ostvarite praktičan turistički vodič.
✔️ Trebate ruksak ili kofer? Ponude ovdje.
✔️ predstaviti? Dajem 500 puta po 10 eura!

Prevedi "
Kopiraj link