WERELDREIZIGERS.NL
Hjem » verdslig » Verdslig | Hvor mange land har verden? Liste over land + befolkning

Verdslig | Hvor mange land har verden? Liste over land + befolkning

Hvor mange land har verden? Og hvorfor kan du ikke finne et avgjørende svar noe sted på internett om nøyaktig hvor mange land det er i verden? Å telle alle landene i verden, er ikke det vanskelig i det hele tatt? Dessverre er svaret på disse spørsmålene mye mer komplisert enn du kanskje forventer. I denne artikkelen vil vi forklare hva et land er, og hva forskjellen er mellom anerkjente og ikke-anerkjente land.

Flere verdslige artikler

Hva er et land?

landstaat of nasjon er et territorium med en befolkning og en regjering, som lager reglene og kan bruke makt om nødvendig. Hvert land må være anerkjent av andre land. Det betyr at de (de andre landene) er enige om at landet eksisterer. Hvis det skjer, kan det være en del av forente nasjoner (FN), samlingen av alle land. Ikke alltid alle land anerkjenner et land, slik tilfellet er med Taiwan.

Uenighet om land

Det er faktisk omtrent den samme historien som med antall kontinenter eller kontinenter at verden teller: det er en del uenighet om det.. Antall land i verden er også ofte gjenstand for endringer, for eksempel på grunn av kriger eller konflikter. Fordi land ofte ikke (ønsker å) anerkjenne hverandre eller fordi 'avhengige stater' er inkludert i den ene listen og den andre listen ikke gjør det, er det en annen forskjell.

Så det er en forskjell mellom antall land i verden som faktisk er anerkjent av forente nasjoner og antall land som har erklært seg som land. Derfor har vi i denne artikkelen tre forskjellige lister laget der du kan se nøyaktig hvilke land som er eller ikke er (u)avhengige, hvilke som er anerkjent eller ikke, og også en total liste over alle land i verdenuavhengig av deres offisielle eller uoffisielle status.

Land anerkjent av FN

hvis dere alle wereldwijd legger du til land som er akseptert og land "anerkjent" av FN, kommer du til 195 land. Det er i hvert fall på oppdateringstidspunktet. Jeg nevner dette spesifikt fordi selv i skrivende stund i 2021 og oppdatering nå i februar 2022, er antallet redusert fra 196 til 195 land. Det er ikke helt klart for meg hvilket land som er fjernet fra listen, for det er ingen nyheter eller informasjon om det. Når jeg vet mer vil jeg legge dette til artikkelen.

FNs bygning | Alle land i verden
FNs bygning | Alle land i verden

Nedenfor finner du listen over land som er anerkjent av FN, sortert etter antall innbyggere. For øyeblikket (mai 2021) er det 195.

Wereldreizigers.nl

Liste | alle 195 land anerkjent av FN

Listen er sortert etter innbyggertall / antall innbyggere. Fordelingen etter verden er som følger:

#TomtBefolkning (2021)Verdensandel
1Kina1.439.323.77618,5%
2India1.380.004.38517,7%
3USA331.002.6514,2%
4Indonesia273.523.6153,5%
5Pakistan220.892.3402,8%
6Brazilie212.559.4172,7%
7Nigeria206.139.5892,6%
8bangladesh164.689.3832,1%
9Russland145.934.4621,9%
10Mexico128.932.7531,7%
11Japan126.476.4611,6%
12Etiopia114.963.5881,5%
13Filippinene109.581.0781,4%
14Egypt102.334.4041,3%
15Vietnam97.338.5791,2%
16DR Kongo89.561.4031,1%
17Kalkun84.339.0671,1%
18Iran83.992.9491,1%
19Tyskland83.783.9421,1%
20Thailand69.799.9780,9%
21Storbritannia67.886.0110,9%
22Frankrijk65.273.5110,8%
23Italia60.461.8260,8%
24Tanzania59.734.2180,8%
25Sør-Afrika59.308.6900,8%
26Myanmar54.409.8000,7%
27Kenia53.771.2960,7%
28Sør-Korea51.269.1850,7%
29Colombia50.882.8910,7%
30Spania46.754.7780,6%
31Uganda45.741.0070,6%
32Argentina45.195.7740,6%
33Algerie43.851.0440,6%
34Sudan43.849.2600,6%
35Oekraïne43.733.7620,6%
36Irak40.222.4930,5%
37Afghanistan38.928.3460,5%
38Polen37.846.6110,5%
39Canada37.742.1540,5%
40Marokko36.910.5600,5%
41Saudi Arabia34.813.8710,4%
42Usbekistan33.469.2030,4%
43Peru32.971.8540,4%
44Angola32.866.2720,4%
45Maleisië32.365.9990,4%
46Mosambik31.255.4350,4%
47Ghana31.072.9400,4%
48Jemen29.825.9640,4%
49Nepal29.136.8080,4%
50Venezuela28.435.9400,4%
51Madagaskar27.691.0180,4%
52Kamerun26.545.8630,3%
53Elfenbenskysten26.378.2740,3%
54Nord-Korea25.778.8160,3%
55Australia25.499.8840,3%
56Niger24.206.6440,3%
57Sri Lanka21.413.2490,3%
58Burkina Faso20.903.2730,3%
59mali20.250.8330,3%
60Roemenië19.237.6910,2%
61malawi19.129.9520,2%
62chili19.116.2010,2%
63Kazachstan18.776.7070,2%
64Zambia18.383.9550,2%
65Guatemala17.915.5680,2%
66Ecuador17.643.0540,2%
67Syria17.500.6580,2%
68Nederland17.134.8720,2%
69Senegal16.743.9270,2%
70Kambodsja16.718.9650,2%
71Tsjad16.425.8640,2%
72Somalia15.893.2220,2%
73Zimbabwe14.862.9240,2%
74Guinea13.132.7950,2%
75Rwanda12.952.2180,2%
76Benin12.123.2000,2%
77burundi11.890.7840,2%
78Tunesië11.818.6190,2%
79Bolivia11.673.0210,1%
80Belgia11.589.6230,1%
81Haiti11.402.5280,1%
82Cuba11.326.6160,1%
83Sør-Sudan11.193.7250,1%
84Den dominikanske republikk10.847.9100,1%
85Tsjekkia (Tsjekkia)10.708.9810,1%
86Griekenland10.423.0540,1%
87Jordanie10.203.1340,1%
88Portugal10.196.7090,1%
89Aserbajdsjan10.139.1770,1%
90Sverige10.099.2650,1%
91Honduras9.904.6070,1%
92De forente arabiske emirater9.890.4020,1%
93Ungarn9.660.3510,1%
94Tadjikistan9.537.6450,1%
95Hviterussland9.449.3230,1%
96Østerrike9.006.3980,1%
97Papua Ny-Guinea8.947.0240,1%
98servie8.737.3710,1%
99Israel8.655.5350,1%
100Sveits8.654.6220,1%
101Å gå8.278.7240,1%
102Sierra Leone7.976.9830,1%
103Laos7.275.5600,1%
104Paraguay7.132.5380,1%
105Bulgaria6.948.4450,1%
106Libya6.871.2920,1%
107Libanon6.825.4450,1%
108Nicaragua6.624.5540,1%
109Kirgizië6.524.1950,1%
110El Salvador6.486.2050,1%
111Turkmenistan6.031.2000,1%
112Singapore5.850.3420,1%
113Danmark5.792.2020,1%
114Finland5.540.7200,1%
115Kongo5.518.0870,1%
116Slovakia5.459.6420,1%
117Norge5.421.2410,1%
118Oman5.106.6260,1%
119Staten Palestina5.101.4140,1%
120Costa Rica5.094.1180,1%
121Liberia5.057.6810,1%
122Irland4.937.7860,1%
123Den sentralafrikanske republikk4.829.7670,1%
124New Zealand4.822.2330,1%
125Mauritania4.649.6580,1%
126Panama4.314.7670,1%
127Kuwait4.270.5710,1%
128Kroatië4.105.2670,1%
129Moldova4.033.9630,1%
130Georgia3.989.1670,1%
131eritrea3.546.421<0,1%
132Uruguay3.473.730<0,1%
133Bosnia og Herzegovina3.280.819<0,1%
134mongolie3.278.290<0,1%
135Armenië2.963.243<0,1%
136Jamaica2.961.167<0,1%
137qatar2.881.053<0,1%
138Albania2.877.797<0,1%
139Litauen2.722.289<0,1%
140Namibie2.540.905<0,1%
141Gambia2.416.668<0,1%
142Botswana2.351.627<0,1%
143gabon2.225.734<0,1%
144Lesotho2.142.249<0,1%
145Nord-Makedonia2.083.374<0,1%
146Slovenië2.078.938<0,1%
147Guinea-Bissau1.968.001<0,1%
148Latvia1.886.198<0,1%
149Bahrain1.701.575<0,1%
150Ekvatorial-Guinea1.402.985<0,1%
151Trinidad og Tobago1.399.488<0,1%
152Estland1.326.535<0,1%
153Øst-Timor1.318.445<0,1%
154Mauritius1.271.768<0,1%
155Kypros1.207.359<0,1%
156Eswatini1.160.164<0,1%
157Djibouti988.778<0,1%
158Fiji896.445<0,1%
159Komorene869.601<0,1%
160Guyana786.552<0,1%
161Bhutan771.608<0,1%
162Solomon øyene686.884<0,1%
163Montenegro628.066<0,1%
164Luxemburg625.978<0,1%
165Surinam586.632<0,1%
166Kapp Verde555.987<0,1%
167Maldivene540.544<0,1%
168Malta441.543<0,1%
169Brunei437.479<0,1%
170Belize397.628<0,1%
171Bahamas393.244<0,1%
172Island341.243<0,1%
173Vanuatu307.145<0,1%
174barbados287.375<0,1%
175Sao Tome og Principe219.159<0,1%
176Samoa198.414<0,1%
177Saint Lucia183.627<0,1%
178Kiribati119.449<0,1%
179Mikronesia115.023<0,1%
180Grenada112.523<0,1%
181St Vincent og Grenadinene110.94<0,1%
182tonga105.695<0,1%
183Seychellene98.347<0,1%
184Antigua og Barbuda97.929<0,1%
185Andorra77.265<0,1%
186Dominica71.986<0,1%
187Marshalløyene59.19<0,1%
188Saint Kitts og Nevis53.199<0,1%
189Monaco39.242<0,1%
190Liechtenstein38.128<0,1%
191San Marino33.931<0,1%
192palau18.094<0,1%
193Tuvalu11.792<0,1%
194Nauru10.824<0,1%
195Den hellige stol801<0,1%

Tips: Vil du selv komme i gang med dataene? Det er mulig, for det har jeg laget en online excel-fil som du her kan se eller laste ned.

Chris | Wereldreizigers.nl

Ukjente eller avhengige land

Du tror kanskje at de ikke-anerkjente landene i verden hovedsakelig er useriøse stater som derfor ikke er anerkjent av FN (FN). Det er dessverre ikke tilfelle.

Uenighet om anerkjennelse

Taiwan er et godt eksempel på det. Taiwan er et land vi alle kjenner, men det er ikke offisielt anerkjent som et land. I 1945 ble Taiwan overlevert til republikken Kina. Taiwan er ikke anerkjent som et uavhengig land av den kommunistiske folkerepublikken Kina, og den kommunistiske regjeringen ser på Taiwan som en provins i Folkerepublikken Kina. Kina gjør fortsatt krav på landet i 2021. Taiwan hevder også å være uavhengig i 2021.

I oktober 2021 flekterte Kina igjen musklene med sine mange jagerfly. Taiwan frykter krig med Kina. (bron).

For eksempel er det flere eksempler på land som faktisk er uavhengige, men som ikke er anerkjent. Disse landene lever faktisk alle i usikkerhet.

Invasjon av Russland i Ukraina

Så er det Russlands invasjon av Ukraina. Ukraina er for tiden et anerkjent land, men det ser ut til at Ukraina slik vi kjenner det går mot slutten. Putin har flere ganger direkte på TV sagt at han planlegger å fullstendig demilitarisere Ukraina og styrte regjeringen. Det betyr i bunn og grunn at Ukraina ikke lenger vil eksistere i sin nåværende form og at grensene kan bli revidert. Kanskje vil landet som helhet til og med bli en del av Russland etter denne krigen, og vi må krysse et annet land av landlisten. Tiden vil vise.

Alt vi kan gjøre nå er å håpe at krigen snart er over, uten for mange tap.

Taipei, hovedstaden i Taiwan
Taipei, hovedstaden i Taiwan

Avhengige land

I tillegg er det også en rekke avhengige land eller territorier som ikke offisielt har sin egen landstatus fordi de fortsatt er svært avhengige av et annet land. De Nederlandse Antillene er et godt eksempel på dette. Lignende avhengigheter kan også finnes i listen nedenfor.

Land med * på avhengighet kreves av et annet land uten gjensidig avtale.

Wereldreizigers.nl

Liste | 40 avhengige eller ukjente land

Listen over 40 avhengige eller ukjente land er sortert nedenfor etter befolkning / antall innbyggere.

#TerritoriumBefolkning (2021)Avhengig av
1Taiwan23.816.775Kina (*)
2Hong Kong7.496.981Kina (*)
3Puerto Rico2.860.853USA
4Møte895.312Frankrijk
5Macao649.335Kina
6Vest-Sahara597.339diskutabel
7Guadeloupe400.124Frankrijk
8martinique375.265Frankrijk
9Fransk guiana298.682Frankrijk
10Ny-Caledonia285.498Frankrijk
11Frans-Polynésie280.908Frankrijk
12Mayotte272.815Frankrijk
13Kanaløyer173.863VK
14Guam168.775USA
15Curacao164.093Nederland
16Aruba106.766Nederland
17Amerikanske jomfruøyene104.425USA
18Isle of Man85.033VK
19Caymanøyene65.722VK
20bermuda62.278VK
21Nord-Marianene57.559USA
22Grønland56.771Danmark
23Amerikansk samoa55.191USA
24Faeröer48.863Danmark
25Sint Maarten42.876Nederland
26Turks- og Caicosøyene38.717VK
27Gibraltar33.691VK
28British Virgin Islands30.231VK
29Karibia Nederland26.223Nederland
30Cook-øyene17.564New Zealand
31anguilla15.003VK
32Wallis og Futuna11.239Frankrijk
33Saint Bartholomew9.877Frankrijk
34Saint Helena6.077VK
35Saint Pierre og Miquelon5.794Frankrijk
36Montserrat4.992VK
37Falklandsøyene3.481VK
38Niue1.626New Zealand
39Tokelau1.357New Zealand
Vil du komme i gang med dataene nedenfor? Det er mulig, for det har jeg laget en online excel-fil som du her kan se eller laste ned.

Alle land i verden

Ser vi bort fra uenigheten eller anerkjennelsen av land, kommer vi til totalt 235 land. Hele listen over alle land i verden sortert etter befolkning / antall innbyggere kan ses nedenfor.

Liste | Alle 235 land i verden

#TomtBefolkning (2021)Verdensandel
1Kina1.439.323.77618,47%
2India1.380.004.38517,70%
3USA331.002.6514,25%
4Indonesia273.523.6153,51%
5Pakistan220.892.3402,83%
6Brazilie212.559.4172,73%
7Nigeria206.139.5892,64%
8bangladesh164.689.3832,11%
9Russland145.934.4621,87%
10Mexico128.932.7531,65%
11Japan126.476.4611,62%
12Etiopia114.963.5881,47%
13Filippinene109.581.0781,41%
14Egypt102.334.4041,31%
15Vietnam97.338.5791,25%
16DR Kongo89.561.4031,15%
17Kalkun84.339.0671,08%
18Iran83.992.9491,08%
19Tyskland83.783.9421,07%
20Thailand69.799.9780,90%
21Storbritannia67.886.0110,87%
22Frankrijk65.273.5110,84%
23Italia60.461.8260,78%
24Tanzania59.734.2180,77%
25Sør-Afrika59.308.6900,76%
26Myanmar54.409.8000,70%
27Kenia53.771.2960,69%
28Sør-Korea51.269.1850,66%
29Colombia50.882.8910,65%
30Spania46.754.7780,60%
31Uganda45.741.0070,59%
32Argentina45.195.7740,58%
33Algerie43.851.0440,56%
34Sudan43.849.2600,56%
35Oekraïne43.733.7620,56%
36Irak40.222.4930,52%
37Afghanistan38.928.3460,50%
38Polen37.846.6110,49%
39Canada37.742.1540,48%
40Marokko36.910.5600,47%
41Saudi Arabia34.813.8710,45%
42Usbekistan33.469.2030,43%
43Peru32.971.8540,42%
44Angola32.866.2720,42%
45Maleisië32.365.9990,42%
46Mosambik31.255.4350,40%
47Ghana31.072.9400,40%
48Jemen29.825.9640,38%
49Nepal29.136.8080,37%
50Venezuela28.435.9400,36%
51Madagaskar27.691.0180,36%
52Kamerun26.545.8630,34%
53Elfenbenskysten26.378.2740,34%
54Nord-Korea25.778.8160,33%
55Australia25.499.8840,33%
56Niger24.206.6440,31%
57Taiwan23.816.7750,31%
58Sri Lanka21.413.2490,27%
59Burkina Faso20.903.2730,27%
60mali20.250.8330,26%
61Roemenië19.237.6910,25%
62malawi19.129.9520,25%
63chili19.116.2010,25%
64Kazachstan18.776.7070,24%
65Zambia18.383.9550,24%
66Guatemala17.915.5680,23%
67Ecuador17.643.0540,23%
68Syria17.500.6580,22%
69Nederland17.134.8720,22%
70Senegal16.743.9270,21%
71Kambodsja16.718.9650,21%
72Tsjad16.425.8640,21%
73Somalia15.893.2220,20%
74Zimbabwe14.862.9240,19%
75Guinea13.132.7950,17%
76Rwanda12.952.2180,17%
77Benin12.123.2000,16%
78burundi11.890.7840,15%
79Tunesië11.818.6190,15%
80Bolivia11.673.0210,15%
81Belgia11.589.6230,15%
82Haiti11.402.5280,15%
83Cuba11.326.6160,15%
84Sør-Sudan11.193.7250,14%
85Den dominikanske republikk10.847.9100,14%
86Tsjekkia (Tsjekkia)10.708.9810,14%
87Griekenland10.423.0540,13%
88Jordanie10.203.1340,13%
89Portugal10.196.7090,13%
90Aserbajdsjan10.139.1770,13%
91Sverige10.099.2650,13%
92Honduras9.904.6070,13%
93De forente arabiske emirater9.890.4020,13%
94Ungarn9.660.3510,12%
95Tadjikistan9.537.6450,12%
96Hviterussland9.449.3230,12%
97Østerrike9.006.3980,12%
98Papua Ny-Guinea8.947.0240,11%
99servie8.737.3710,11%
100Israel8.655.5350,11%
101Sveits8.654.6220,11%
102Å gå8.278.7240,11%
103Sierra Leone7.976.9830,10%
104Hong Kong7.496.9810,10%
105Laos7.275.5600,09%
106Paraguay7.132.5380,09%
107Bulgaria6.948.4450,09%
108Libya6.871.2920,09%
109Libanon6.825.4450,09%
110Nicaragua6.624.5540,08%
111Kirgizië6.524.1950,08%
112El Salvador6.486.2050,08%
113Turkmenistan6.031.2000,08%
114Singapore5.850.3420,08%
115Danmark5.792.2020,07%
116Finland5.540.7200,07%
117Kongo5.518.0870,07%
118Slovakia5.459.6420,07%
119Norge5.421.2410,07%
120Oman5.106.6260,07%
121Staten Palestina5.101.4140,07%
122Costa Rica5.094.1180,07%
123Liberia5.057.6810,06%
124Irland4.937.7860,06%
125Den sentralafrikanske republikk4.829.7670,06%
126New Zealand4.822.2330,06%
127Mauritania4.649.6580,06%
128Panama4.314.7670,06%
129Kuwait4.270.5710,05%
130Kroatië4.105.2670,05%
131Moldova4.033.9630,05%
132Georgia3.989.1670,05%
133eritrea3.546.4210,05%
134Uruguay3.473.7300,04%
135Bosnia og Herzegovina3.280.8190,04%
136mongolie3.278.2900,04%
137Armenië2.963.2430,04%
138Jamaica2.961.1670,04%
139qatar2.881.0530,04%
140Albania2.877.7970,04%
141Puerto Rico2.860.8530,04%
142Litauen2.722.2890,03%
143Namibie2.540.9050,03%
144Gambia2.416.6680,03%
145Botswana2.351.6270,03%
146gabon2.225.7340,03%
147Lesotho2.142.2490,03%
148Nord-Makedonia2.083.3740,03%
149Slovenië2.078.9380,03%
150Guinea-Bissau1.968.0010,03%
151Latvia1.886.1980,02%
152Bahrain1.701.5750,02%
153Ekvatorial-Guinea1.402.9850,02%
154Trinidad og Tobago1.399.4880,02%
155Estland1.326.5350,02%
156Øst-Timor1.318.4450,02%
157Mauritius1.271.7680,02%
158Kypros1.207.3590,02%
159Eswatini1.160.1640,01%
160Djibouti988.7480,01%
161Fiji896.4450,01%
162Reunion895.3120,01%
163Komorene869.6010,01%
164Guyana786.5520,01%
165Bhutan771.6080,01%
166Solomon øyene686.8840,01%
167Macao649.3350,01%
168Montenegro628.0660,01%
169Luxemburg625.9780,01%
170Vest-Sahara597.3390,01%
171Surinam586.6320,01%
172Kapp Verde555.9870,01%
173Maldivene540.5440,01%
174Malta441.5430,01%
175Brunei437.4790,01%
176Guadeloupe400.1240,01%
177Belize397.6280,01%
178Bahamas393.2440,01%
179martinique375.265<0,01%
180Island341.243<0,01%
181Vanuatu307.145<0,01%
182Fransk guiana298.682<0,01%
183barbados287.375<0,01%
184Ny-Caledonia285.498<0,01%
185Frans-Polynésie280.908<0,01%
186Mayotte272.815<0,01%
187Sao Tome og Principe219.159<0,01%
188Samoa198.414<0,01%
189Saint Lucia183.627<0,01%
190Kanaløyer173.863<0,01%
191Guam168.775<0,01%
192Curacao164.093<0,01%
193Kiribati119.449<0,01%
194Mikronesia115.023<0,01%
195Grenada112.523<0,01%
196St Vincent og Grenadinene110.941<0,01%
197Aruba106.766<0,01%
198tonga105.695<0,01%
199Amerikanske jomfruøyene104.425<0,01%
200Seychellene98.347<0,01%
201Antigua og Barbuda97.929<0,01%
202Isle of Man85.033<0,01%
203Andorra77.265<0,01%
204Dominica71.986<0,01%
205Caymanøyene65.722<0,01%
206bermuda62.278<0,01%
207Marshalløyene59.194<0,01%
208Nord-Marianene57.559<0,01%
209Grønland56.778<0,01%
210Amerikansk samoa55.191<0,01%
211Saint Kitts og Nevis53.199<0,01%
212Faeröer48.863<0,01%
213Sint Maarten42.876<0,01%
214Monaco39.242<0,01%
215Turks- og Caicosøyene38.717<0,01%
216Saint Martin38.666<0,01%
217Liechtenstein38.128<0,01%
218San Marino33.931<0,01%
219Gibraltar33.691<0,01%
220British Virgin Islands30.231<0,01%
221Karibia Nederland26.223<0,01%
222palau18.094<0,01%
223Cook-øyene17.564<0,01%
224anguilla15.003<0,01%
225Tuvalu11.792<0,01%
226Wallis og Futuna11.239<0,01%
227Nauru10.824<0,01%
228Saint Bartholomew9.877<0,01%
229Saint Helena6.077<0,01%
230Saint Pierre og Miquelon5.794<0,01%
231Montserrat4.992<0,01%
232Falklandsøyene3.481<0,01%
233Niue1.626<0,01%
234Tokelau1.357<0,01%
235Den hellige stol801<0,01%
Vil du komme i gang med dataene nedenfor? Det er mulig, for det har jeg laget en online excel-fil som du her kan se eller laste ned.
Globus | Alle land i verden
Globus | Alle land i verden

endelig

Nå som du vet nøyaktig hva alle land i verden betyr, kan det hende du har blitt nysgjerrig på andre morsomme fakta og trivia om verden. Vil du vite mer om verden og alt som hører med den? Så ta en titt på vår Globalt side. Nedenfor finner du en rekke relevante lenker til artikler som kan være av interesse for deg.

Fant du en feil i denne artikkelen eller har du noe å legge til? Så gi oss beskjed i kommentarene! Vi vil prøve å svare på spørsmålet ditt så snart som mulig.

Avatar bilde

Verdens reisende

Wereldreizigers.nl betyr 'verdensreisende' på nederlandsk. Bli inspirert, kom ombord!

8 kommentarer

Skrevet av:

Avatar bilde

Verdens reisende

ETTERTRAKTET

REISESJEKKLISTE

✔️ Denne reiseforsikringen dekker også oransje områder.
✔️ Sammenlign og bestill billigste flybilletter.
✔️ Spar og bestill det beste aktiviteter.
✔️ Flere hoteller? Så bestill med 20% Genius rabatt.
✔️ Lagre og bestill flyplassen din parkeringsplass.
✔️ Roadtrip? Sammenlign og bestill rabatt leiebil.
✔️ Forbered deg på tur? Score en praktisk reiseguide.
✔️ Trenger du en ryggsekk eller koffert? Tilbud her.
✔️ gave? Jeg gir bort 500 ganger 10 euro!

Oversette "
Kopier link