WERELDREIZIGERS.NL
Strona Główna » doczesny » Światowy | Ile krajów ma świat? Lista krajów + ludność

Światowy | Ile krajów ma świat? Lista krajów + ludność

Ile krajów ma świat? I dlaczego nie możesz znaleźć rozstrzygającej odpowiedzi nigdzie w Internecie na temat dokładnej liczby krajów na świecie? Licząc wszystkie kraje na świecie, czy to w ogóle nie jest trudne? Niestety odpowiedź na te pytania jest o wiele bardziej skomplikowana, niż można by się spodziewać. W tym artykule wyjaśnimy, czym dokładnie jest kraj i jaka jest różnica między krajami uznanymi i nieuznanymi.

Więcej światowych artykułów

Czym jest kraj?

Een ziemiaStaat of naród to terytorium z populacją i rządem, który ustala zasady i może użyć siły, jeśli to konieczne. Każdy kraj musi być uznawany przez inne kraje. Oznacza to, że oni (inne kraje) zgadzają się, że dany kraj istnieje. Jeśli tak się stanie, może to być częścią Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ), zbiór wszystkich krajów. Nie zawsze wszystkie kraje uznają dany kraj, jak ma to miejsce w przypadku Tajwan.

Niezgodność o kraje

To właściwie taka sama historia, jak w przypadku liczba kontynentów lub kontynentów że liczy się świat: jest co do tego sporo nieporozumień.. Liczba krajów na świecie również często ulega zmianom, na przykład z powodu wojen lub konfliktów. Ponieważ kraje często się nie uznają (chcą) lub ponieważ „państwa zależne” znajdują się na jednej liście, a na drugiej nie, istnieje jeszcze jedna różnica.

Istnieje więc różnica między liczbą krajów na świecie, które są faktycznie uznawane przez Organizacja Narodów Zjednoczonych oraz liczbę krajów, które zadeklarowały się jako kraje. Dlatego w tym artykule mamy trzy różne listy wykonane, w którym można dokładnie zobaczyć, które kraje są, a które nie są (nie)niezależne, które są uznawane lub nie, a także w sumie lista wszystkich krajów na świecieniezależnie od ich oficjalnego lub nieoficjalnego statusu.

Kraje uznane przez ONZ

jeśli wszyscy światowy dodając kraje zaakceptowane i „uznane” przez ONZ, docierasz do Kraje 195. Przynajmniej tak jest w momencie aktualizacji. Wspominam o tym konkretnie, ponieważ nawet w momencie pisania w 2021 i aktualizacji teraz w lutym 2022 liczba została zmniejszona ze 196 do 195 krajów. Nie jest dla mnie do końca jasne, który kraj został usunięty z listy, ponieważ nie ma o nim żadnych wiadomości ani informacji. Gdy dowiem się więcej, dodam to do artykułu.

Budynek ONZ | Wszystkie kraje na świecie
Budynek ONZ | Wszystkie kraje na świecie

Poniżej znajdziesz listę krajów uznanych przez ONZ, uszeregowanych według liczby mieszkańców. W tej chwili (maj 2021) jest ich 195.

Wereldreizigers.nl

Lista | wszystkie 195 krajów uznanych przez ONZ

Lista jest posortowana według populacji / liczby mieszkańców. Podział według świata jest następujący:

#KrajPopulacja (2021)Udział w świecie
1Chiny1.439.323.77618,5%
2Indie1.380.004.38517,7%
3USA331.002.6514,2%
4Indonezja273.523.6153,5%
5Pakistan220.892.3402,8%
6Brazilie212.559.4172,7%
7Nigeria206.139.5892,6%
8Bangladesz164.689.3832,1%
9Rosja145.934.4621,9%
10Meksyk128.932.7531,7%
11Japonia126.476.4611,6%
12Etiopia114.963.5881,5%
13Filipiny109.581.0781,4%
14Egypte102.334.4041,3%
15Wietnam97.338.5791,2%
16DR Kongo89.561.4031,1%
17Turcja84.339.0671,1%
18Iran83.992.9491,1%
19Niemcy83.783.9421,1%
20Tajlandia69.799.9780,9%
21Zjednoczone Królestwo67.886.0110,9%
22Frankrijk65.273.5110,8%
23Włochy60.461.8260,8%
24Tanzania59.734.2180,8%
25Republika Południowej Afryki59.308.6900,8%
26Myanmar54.409.8000,7%
27Kenia53.771.2960,7%
28Korea Południowa51.269.1850,7%
29Kolumbia50.882.8910,7%
30Hiszpania46.754.7780,6%
31Uganda45.741.0070,6%
32Argentinië45.195.7740,6%
33Algieria43.851.0440,6%
34Sudan43.849.2600,6%
35Oekraïne43.733.7620,6%
36Irak40.222.4930,5%
37Afganistan38.928.3460,5%
38Polska37.846.6110,5%
39Kanada37.742.1540,5%
40Maroko36.910.5600,5%
41Arabia Saudyjska34.813.8710,4%
42Uzbekistan33.469.2030,4%
43Peru32.971.8540,4%
44Angola32.866.2720,4%
45Malezja32.365.9990,4%
46Mozambik31.255.4350,4%
47Ghana31.072.9400,4%
48Jemen29.825.9640,4%
49Nepal29.136.8080,4%
50Wenezuela28.435.9400,4%
51Madagaskar27.691.0180,4%
52Kamerun26.545.8630,3%
53Wybrzeże Kości Słoniowej26.378.2740,3%
54Korea Północna25.778.8160,3%
55Australia25.499.8840,3%
56Niger24.206.6440,3%
57Sri Lanka21.413.2490,3%
58Burkina Faso20.903.2730,3%
59Mali20.250.8330,3%
60Roemenië19.237.6910,2%
61Malawi19.129.9520,2%
62papryczka chili19.116.2010,2%
63Kazachstan18.776.7070,2%
64Zambia18.383.9550,2%
65Gwatemala17.915.5680,2%
66Ekwador17.643.0540,2%
67Syrie17.500.6580,2%
68Nederland17.134.8720,2%
69Senegal16.743.9270,2%
70Kambodża16.718.9650,2%
71Czad16.425.8640,2%
72Somalia15.893.2220,2%
73Zimbabwe14.862.9240,2%
74Gwinea13.132.7950,2%
75Rwandy12.952.2180,2%
76Benin12.123.2000,2%
77Burundi11.890.7840,2%
78Tunezja11.818.6190,2%
79Boliwia11.673.0210,1%
80Belgia11.589.6230,1%
81Haiti11.402.5280,1%
82Cuba11.326.6160,1%
83Sudan Południowy11.193.7250,1%
84Dominikana10.847.9100,1%
85Czechy (Czechy)10.708.9810,1%
86Griekenland10.423.0540,1%
87Jordanie10.203.1340,1%
88Portugalia10.196.7090,1%
89Azerbeidzjan10.139.1770,1%
90Szwecja10.099.2650,1%
91Honduras9.904.6070,1%
92Emiraty Arabskie9.890.4020,1%
93Węgry9.660.3510,1%
94Tadżykistan9.537.6450,1%
95Białoruś9.449.3230,1%
96Austria9.006.3980,1%
97Papua-Nowa Gwinea8.947.0240,1%
98Servie8.737.3710,1%
99Izrael8.655.5350,1%
100Szwajcaria8.654.6220,1%
101Iść8.278.7240,1%
102Sierra Leone7.976.9830,1%
103Laos7.275.5600,1%
104Paragwaj7.132.5380,1%
105Bułgaria6.948.4450,1%
106Libia6.871.2920,1%
107Liban6.825.4450,1%
108Nikaragua6.624.5540,1%
109Kirgistan6.524.1950,1%
110Salwador6.486.2050,1%
111Turkmenia6.031.2000,1%
112Singapur5.850.3420,1%
113Dania5.792.2020,1%
114Finlandia5.540.7200,1%
115Kongo5.518.0870,1%
116Słowacja5.459.6420,1%
117Norwegia5.421.2410,1%
118Oman5.106.6260,1%
119Państwo Palestyna5.101.4140,1%
120Kostaryka5.094.1180,1%
121Liberia5.057.6810,1%
122Irlandia4.937.7860,1%
123Republika Środkowoafrykańska4.829.7670,1%
124Nowa Zelandia4.822.2330,1%
125Mauretania4.649.6580,1%
126Panama4.314.7670,1%
127Kuwejt4.270.5710,1%
128Zuid4.105.2670,1%
129Mołdawia4.033.9630,1%
130Gruzja3.989.1670,1%
131Erytrea3.546.421<0,1%
132Urugwaj3.473.730<0,1%
133Bośnia i Hercegowina3.280.819<0,1%
134Mongolia3.278.290<0,1%
135Armenia2.963.243<0,1%
136Jamaica2.961.167<0,1%
137Katar2.881.053<0,1%
138Albania2.877.797<0,1%
139Litwa2.722.289<0,1%
140Namibii2.540.905<0,1%
141Gambii2.416.668<0,1%
142Botswany2.351.627<0,1%
143Gabon2.225.734<0,1%
144Lesoto2.142.249<0,1%
145Północna Macedonia2.083.374<0,1%
146Slovenië2.078.938<0,1%
147Gwinea Bissau1.968.001<0,1%
148Łotwa1.886.198<0,1%
149Bahrajn1.701.575<0,1%
150Gwinea Równikowa1.402.985<0,1%
151Trynidad i Tobago1.399.488<0,1%
152Estonia1.326.535<0,1%
153Timor Wschodni1.318.445<0,1%
154Mauritius1.271.768<0,1%
155Cypr1.207.359<0,1%
156Suazi1.160.164<0,1%
157Dżibuti988.778<0,1%
158Fidżi896.445<0,1%
159Komory869.601<0,1%
160Gujana786.552<0,1%
161Bhutan771.608<0,1%
162Wyspy Salomona686.884<0,1%
163Czarnogóra628.066<0,1%
164Luksemburg625.978<0,1%
165Surinam586.632<0,1%
166Cape Verde555.987<0,1%
167Malediwy540.544<0,1%
168Malta441.543<0,1%
169Brunei437.479<0,1%
170Belize397.628<0,1%
171Bahamas393.244<0,1%
172Islandia341.243<0,1%
173Vanuatu307.145<0,1%
174Barbados287.375<0,1%
175Wyspy Świętego Tomasza i Książęca219.159<0,1%
176Samoa198.414<0,1%
177w saint Lucia183.627<0,1%
178Kiribati119.449<0,1%
179Mikronezja115.023<0,1%
180Grenada112.523<0,1%
181St Vincent i Grenadyny110.94<0,1%
182Tonga105.695<0,1%
183Seszele98.347<0,1%
184Antigua i Barbuda97.929<0,1%
185Andora77.265<0,1%
186Dominika71.986<0,1%
187Wyspy Marshalla59.19<0,1%
188Saint Kitts i Nevis53.199<0,1%
189Monaco39.242<0,1%
190Liechtenstein38.128<0,1%
191San Marino33.931<0,1%
192Palau18.094<0,1%
193tuvalu11.792<0,1%
194Nauru10.824<0,1%
195Heilige stoel801<0,1%

Wskazówka: czy chcesz sam zacząć korzystać z danych? To możliwe, w tym celu stworzyłem plik Excela online, który ty tutaj można przeglądać lub pobierać.

Chris | Wereldreizigers.nl

Nieuznane lub zależne kraje

Możesz pomyśleć, że nieuznawane kraje na świecie to głównie państwa zbójeckie, które w związku z tym nie są uznawane przez ONZ (ONZ). Niestety tak nie jest.

Spór o uznanie

Tajwan jest tego dobrym przykładem. Tajwan to kraj, który wszyscy znamy, ale nie jest oficjalnie uznawany za kraj. W 1945 roku Tajwan został przekazany Republika Chińska. Tajwan nie jest uznawany za niepodległy kraj przez Komunistyczną Republikę Ludową, a rząd komunistyczny postrzega Tajwan jako prowincję Chińskiej Republiki Ludowej. Chiny nadal roszczą sobie prawo do tego kraju w 2021 roku. Tajwan również twierdzi, że jest niepodległy w 2021 roku.

W październiku 2021 r. Chiny po raz kolejny prężyły muskuły dzięki licznym myśliwcom. Tajwan obawia się wojny z Chinami. (Bron).

Na przykład jest więcej przykładów krajów, które są faktycznie niepodległe, ale nie są uznawane. Właściwie wszystkie te kraje żyją w niepewności.

Inwazja Rosji na Ukrainę

Potem jest inwazja Rosji na Ukrainę. Ukraina jest obecnie uznanym krajem, ale wygląda na to, że Ukraina, jaką znamy, dobiega końca. Putin kilkakrotnie mówił na żywo w telewizji, że planuje całkowicie zdemilitaryzować Ukrainę i obalić rząd. To w zasadzie oznacza, że ​​Ukraina przestanie istnieć w obecnej formie i że jej granice mogą zostać zrewidowane. Być może kraj jako całość stanie się nawet częścią Rosji po tej wojnie i będziemy musieli skreślić inny kraj z listy krajów. Czas pokaże.

Jedyne, co możemy teraz zrobić, to mieć nadzieję, że wojna wkrótce się skończy, bez zbyt wielu ofiar.

Tajpej, stolica Tajwanu
Tajpej, stolica Tajwanu

Kraje zależne

Ponadto istnieje również szereg krajów lub terytoriów zależnych, które oficjalnie nie mają statusu własnego kraju, ponieważ nadal są w dużym stopniu zależne od innego kraju. The Nederlandse Dobrym tego przykładem są Antyle. Podobne zależności można również znaleźć na poniższej liście.

Kraje oznaczone * od zależności są zgłaszane przez inny kraj bez wzajemnego porozumienia.

Wereldreizigers.nl

Lista | 40 krajów zależnych lub nieuznawanych

Lista 40 krajów zależnych lub nieuznanych jest posortowana poniżej według populacji / liczby mieszkańców.

#terytoriumPopulacja (2021)Zależy od
1Tajwan23.816.775Chiny (*)
2Hong Kong7.496.981Chiny (*)
3Portoryko2.860.853USA
4Spotkanie895.312Frankrijk
5Makao649.335Chiny
6Sahara Zachodnia597.339sporny
7Gwadelupa400.124Frankrijk
8Martynika375.265Frankrijk
9Gujana Francuska298.682Frankrijk
10Nowa Kaledonia285.498Frankrijk
11Polinezja Francuska280.908Frankrijk
12Majotta272.815Frankrijk
13Wyspy Normandzkie173.863VK
14Guam168.775USA
15Curacao164.093Nederland
16Aruba106.766Nederland
17Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych104.425USA
18Isle of Man85.033VK
19Kajmany65.722VK
20Bermudy62.278VK
21Mariany Północne57.559USA
22Grenlandia56.771Dania
23Samoa Amerykańskie55.191USA
24Wyspy Owcze48.863Dania
25Sint Maarten42.876Nederland
26Wyspy Turks i Caicos38.717VK
27Gibraltar33.691VK
28Brytyjskie Wyspy Dziewicze30.231VK
29Karaiby Holandia26.223Nederland
30Wyspy Cooka17.564Nowa Zelandia
31Anguilla15.003VK
32Wallis i Futuna11.239Frankrijk
33Święty Bartłomiej9.877Frankrijk
34Święta Helena6.077VK
35Saint Pierre i Miquelon5.794Frankrijk
36Montserrat4.992VK
37Falklandy3.481VK
38Niue1.626Nowa Zelandia
39Tokelau1.357Nowa Zelandia
Czy chcesz zacząć od poniższych danych? To możliwe, w tym celu stworzyłem plik Excela online, który ty tutaj można przeglądać lub pobierać.

Wszystkie kraje świata

Pomijając spór lub uznanie krajów, dochodzimy do łącznie 235 krajów. Pełną listę wszystkich krajów na świecie posortowanych według populacji/liczby mieszkańców można zobaczyć poniżej.

Lista | Wszystkie 235 krajów świata

#KrajPopulacja (2021)Udział w świecie
1Chiny1.439.323.77618,47%
2Indie1.380.004.38517,70%
3USA331.002.6514,25%
4Indonezja273.523.6153,51%
5Pakistan220.892.3402,83%
6Brazilie212.559.4172,73%
7Nigeria206.139.5892,64%
8Bangladesz164.689.3832,11%
9Rosja145.934.4621,87%
10Meksyk128.932.7531,65%
11Japonia126.476.4611,62%
12Etiopia114.963.5881,47%
13Filipiny109.581.0781,41%
14Egypte102.334.4041,31%
15Wietnam97.338.5791,25%
16DR Kongo89.561.4031,15%
17Turcja84.339.0671,08%
18Iran83.992.9491,08%
19Niemcy83.783.9421,07%
20Tajlandia69.799.9780,90%
21Zjednoczone Królestwo67.886.0110,87%
22Frankrijk65.273.5110,84%
23Włochy60.461.8260,78%
24Tanzania59.734.2180,77%
25Republika Południowej Afryki59.308.6900,76%
26Myanmar54.409.8000,70%
27Kenia53.771.2960,69%
28Korea Południowa51.269.1850,66%
29Kolumbia50.882.8910,65%
30Hiszpania46.754.7780,60%
31Uganda45.741.0070,59%
32Argentinië45.195.7740,58%
33Algieria43.851.0440,56%
34Sudan43.849.2600,56%
35Oekraïne43.733.7620,56%
36Irak40.222.4930,52%
37Afganistan38.928.3460,50%
38Polska37.846.6110,49%
39Kanada37.742.1540,48%
40Maroko36.910.5600,47%
41Arabia Saudyjska34.813.8710,45%
42Uzbekistan33.469.2030,43%
43Peru32.971.8540,42%
44Angola32.866.2720,42%
45Malezja32.365.9990,42%
46Mozambik31.255.4350,40%
47Ghana31.072.9400,40%
48Jemen29.825.9640,38%
49Nepal29.136.8080,37%
50Wenezuela28.435.9400,36%
51Madagaskar27.691.0180,36%
52Kamerun26.545.8630,34%
53Wybrzeże Kości Słoniowej26.378.2740,34%
54Korea Północna25.778.8160,33%
55Australia25.499.8840,33%
56Niger24.206.6440,31%
57Tajwan23.816.7750,31%
58Sri Lanka21.413.2490,27%
59Burkina Faso20.903.2730,27%
60Mali20.250.8330,26%
61Roemenië19.237.6910,25%
62Malawi19.129.9520,25%
63papryczka chili19.116.2010,25%
64Kazachstan18.776.7070,24%
65Zambia18.383.9550,24%
66Gwatemala17.915.5680,23%
67Ekwador17.643.0540,23%
68Syrie17.500.6580,22%
69Nederland17.134.8720,22%
70Senegal16.743.9270,21%
71Kambodża16.718.9650,21%
72Czad16.425.8640,21%
73Somalia15.893.2220,20%
74Zimbabwe14.862.9240,19%
75Gwinea13.132.7950,17%
76Rwandy12.952.2180,17%
77Benin12.123.2000,16%
78Burundi11.890.7840,15%
79Tunezja11.818.6190,15%
80Boliwia11.673.0210,15%
81Belgia11.589.6230,15%
82Haiti11.402.5280,15%
83Cuba11.326.6160,15%
84Sudan Południowy11.193.7250,14%
85Dominikana10.847.9100,14%
86Czechy (Czechy)10.708.9810,14%
87Griekenland10.423.0540,13%
88Jordanie10.203.1340,13%
89Portugalia10.196.7090,13%
90Azerbeidzjan10.139.1770,13%
91Szwecja10.099.2650,13%
92Honduras9.904.6070,13%
93Emiraty Arabskie9.890.4020,13%
94Węgry9.660.3510,12%
95Tadżykistan9.537.6450,12%
96Białoruś9.449.3230,12%
97Austria9.006.3980,12%
98Papua-Nowa Gwinea8.947.0240,11%
99Servie8.737.3710,11%
100Izrael8.655.5350,11%
101Szwajcaria8.654.6220,11%
102Iść8.278.7240,11%
103Sierra Leone7.976.9830,10%
104Hong Kong7.496.9810,10%
105Laos7.275.5600,09%
106Paragwaj7.132.5380,09%
107Bułgaria6.948.4450,09%
108Libia6.871.2920,09%
109Liban6.825.4450,09%
110Nikaragua6.624.5540,08%
111Kirgistan6.524.1950,08%
112Salwador6.486.2050,08%
113Turkmenia6.031.2000,08%
114Singapur5.850.3420,08%
115Dania5.792.2020,07%
116Finlandia5.540.7200,07%
117Kongo5.518.0870,07%
118Słowacja5.459.6420,07%
119Norwegia5.421.2410,07%
120Oman5.106.6260,07%
121Państwo Palestyna5.101.4140,07%
122Kostaryka5.094.1180,07%
123Liberia5.057.6810,06%
124Irlandia4.937.7860,06%
125Republika Środkowoafrykańska4.829.7670,06%
126Nowa Zelandia4.822.2330,06%
127Mauretania4.649.6580,06%
128Panama4.314.7670,06%
129Kuwejt4.270.5710,05%
130Zuid4.105.2670,05%
131Mołdawia4.033.9630,05%
132Gruzja3.989.1670,05%
133Erytrea3.546.4210,05%
134Urugwaj3.473.7300,04%
135Bośnia i Hercegowina3.280.8190,04%
136Mongolia3.278.2900,04%
137Armenia2.963.2430,04%
138Jamaica2.961.1670,04%
139Katar2.881.0530,04%
140Albania2.877.7970,04%
141Portoryko2.860.8530,04%
142Litwa2.722.2890,03%
143Namibii2.540.9050,03%
144Gambii2.416.6680,03%
145Botswany2.351.6270,03%
146Gabon2.225.7340,03%
147Lesoto2.142.2490,03%
148Północna Macedonia2.083.3740,03%
149Slovenië2.078.9380,03%
150Gwinea Bissau1.968.0010,03%
151Łotwa1.886.1980,02%
152Bahrajn1.701.5750,02%
153Gwinea Równikowa1.402.9850,02%
154Trynidad i Tobago1.399.4880,02%
155Estonia1.326.5350,02%
156Timor Wschodni1.318.4450,02%
157Mauritius1.271.7680,02%
158Cypr1.207.3590,02%
159Suazi1.160.1640,01%
160Dżibuti988.7480,01%
161Fidżi896.4450,01%
162Réunion895.3120,01%
163Komory869.6010,01%
164Gujana786.5520,01%
165Bhutan771.6080,01%
166Wyspy Salomona686.8840,01%
167Makao649.3350,01%
168Czarnogóra628.0660,01%
169Luksemburg625.9780,01%
170Sahara Zachodnia597.3390,01%
171Surinam586.6320,01%
172Cape Verde555.9870,01%
173Malediwy540.5440,01%
174Malta441.5430,01%
175Brunei437.4790,01%
176Gwadelupa400.1240,01%
177Belize397.6280,01%
178Bahamas393.2440,01%
179Martynika375.265<0,01%
180Islandia341.243<0,01%
181Vanuatu307.145<0,01%
182Gujana Francuska298.682<0,01%
183Barbados287.375<0,01%
184Nowa Kaledonia285.498<0,01%
185Polinezja Francuska280.908<0,01%
186Majotta272.815<0,01%
187Wyspy Świętego Tomasza i Książęca219.159<0,01%
188Samoa198.414<0,01%
189w saint Lucia183.627<0,01%
190Wyspy Normandzkie173.863<0,01%
191Guam168.775<0,01%
192Curacao164.093<0,01%
193Kiribati119.449<0,01%
194Mikronezja115.023<0,01%
195Grenada112.523<0,01%
196St Vincent i Grenadyny110.941<0,01%
197Aruba106.766<0,01%
198Tonga105.695<0,01%
199Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych104.425<0,01%
200Seszele98.347<0,01%
201Antigua i Barbuda97.929<0,01%
202Isle of Man85.033<0,01%
203Andora77.265<0,01%
204Dominika71.986<0,01%
205Kajmany65.722<0,01%
206Bermudy62.278<0,01%
207Wyspy Marshalla59.194<0,01%
208Mariany Północne57.559<0,01%
209Grenlandia56.778<0,01%
210Samoa Amerykańskie55.191<0,01%
211Saint Kitts i Nevis53.199<0,01%
212Wyspy Owcze48.863<0,01%
213Sint Maarten42.876<0,01%
214Monaco39.242<0,01%
215Wyspy Turks i Caicos38.717<0,01%
216Sint Maarten38.666<0,01%
217Liechtenstein38.128<0,01%
218San Marino33.931<0,01%
219Gibraltar33.691<0,01%
220Brytyjskie Wyspy Dziewicze30.231<0,01%
221Karaiby Holandia26.223<0,01%
222Palau18.094<0,01%
223Wyspy Cooka17.564<0,01%
224Anguilla15.003<0,01%
225tuvalu11.792<0,01%
226Wallis i Futuna11.239<0,01%
227Nauru10.824<0,01%
228Święty Bartłomiej9.877<0,01%
229Święta Helena6.077<0,01%
230Saint Pierre i Miquelon5.794<0,01%
231Montserrat4.992<0,01%
232Falklandy3.481<0,01%
233Niue1.626<0,01%
234Tokelau1.357<0,01%
235Heilige stoel801<0,01%
Czy chcesz zacząć od poniższych danych? To możliwe, w tym celu stworzyłem plik Excela online, który ty tutaj można przeglądać lub pobierać.
Kula ziemska | Wszystkie kraje na świecie
Kula ziemska | Wszystkie kraje na świecie

W końcu

Teraz, gdy dokładnie wiesz, co oznaczają wszystkie kraje na świecie, być może zaciekawiły Cię inne zabawne fakty i ciekawostki dotyczące świata. Chcesz wiedzieć więcej o świecie i wszystkim, co się z nim wiąże? Następnie spójrz na nasze Strona globalna. Poniżej znajduje się szereg odpowiednich linków do artykułów, które mogą Cię zainteresować.

Znalazłeś błąd w tym artykule lub masz coś do dodania? Daj nam znać w komentarzach! Postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Zdjęcie awatara

Podróżujący po świecie

Wereldreizigers.nl oznacza „World Travelers” w języku niderlandzkim. Zainspiruj się, wejdź na pokład!

8 komentarze

POSZUKIWANY

LISTA KONTROLNA PODRÓŻY

✔️ To ubezpieczenie podróżne obejmuje również obszary pomarańczowe.
✔️ Porównaj i zarezerwuj najtańsze bilety lotnicze.
✔️ Zapisz i zarezerwuj najlepsze działania.
✔️ Wiele hoteli? Następnie zarezerwuj z 20% zniżki Genius.
✔️ Zapisz i zarezerwuj swoje lotnisko miejsce parkingowe.
✔️ Roadtrip? Porównaj i zarezerwuj zniżkę wynajem samochodu.
✔️ Przygotuj się na podróż? Zdobądź praktyczną przewodnik wycieczkowy.
✔️ Potrzebujesz plecaka lub walizki? Oferty tutaj.
✔️ teraźniejszość? Rozdaję 500 razy 10 euro!

Tłumacz
Skopiuj link