WERELDREIZIGERS.NL
Home » svetovni » Svetovno | Koliko držav ima svet? Seznam držav + prebivalstvo

Svetovno | Koliko držav ima svet? Seznam držav + prebivalstvo

Koliko držav ima svet? In zakaj nikjer na internetu ne najdete dokončnega odgovora o tem, koliko držav je na svetu? Prešteti vse države na svetu, ali ni to sploh težko? Na žalost je odgovor na ta vprašanja veliko bolj zapleten, kot bi morda pričakovali. V tem članku bomo pojasnili, kaj točno je država in kakšna je razlika med priznanimi in nepriznanimi državami.

Več svetovnih člankov

Kaj je država?

Een zemljiščestanje of narod je ozemlje s prebivalstvom in vlado, ki postavlja pravila in lahko po potrebi uporabi silo. Vsako državo morajo priznati druge države. To pomeni, da se (druge države) strinjajo, da država obstaja. Če se to zgodi, je lahko del Združeni narodi (ZN), zbirka vseh držav. Države ne priznavajo vedno vse države, kot je to v primeru Tajvan.

Nestrinjanje glede držav

Pravzaprav je nekako ista zgodba kot pri število celin ali celin da svet šteje: glede tega obstaja kar nekaj nesoglasij. Tudi število držav na svetu se pogosto spreminja, na primer zaradi vojn ali konfliktov. Ker se države med seboj pogosto (želijo) ne priznavajo ali ker so 'odvisne države' vključene na en seznam, na drugega pa ne, obstaja še ena razlika.

Torej obstaja razlika med številom držav na svetu, ki jih dejansko priznava Združeni narodi in število držav, ki so se razglasile za države. Zato imamo v tem članku trije različni seznami narejeno, v kateri se točno vidi, katere države so ali niso (ne)odvisne, katere so priznane ali ne in tudi skupno seznam vseh držav na svetune glede na njihov uradni ali neuradni status.

Države, ki jih priznavajo Združeni narodi

če ste vsi po vsem svetu Če dodate države, ki jih Združeni narodi sprejemajo in priznavajo, pridete do Države 195. Vsaj tako je bilo v času posodobitve. To posebej omenjam, ker se je celo v času pisanja leta 2021 in posodobitve februarja 2022 število zmanjšalo s 196 na 195 držav. Katera država je črtana s seznama mi ni čisto jasno, ker o tem ni nobenih novic in informacij. Ko bom izvedel več, bom to dodal v članek.

Stavba Združenih narodov | Vse države na svetu
Stavba Združenih narodov | Vse države na svetu

Spodaj je seznam držav, ki jih priznavajo Združeni narodi, razvrščenih po številu prebivalcev. Trenutno (maj 2021) jih je 195.

Wereldreizigers.nl

Seznam | vseh 195 držav, ki jih priznavajo ZN

Seznam je razvrščen po številu prebivalcev. Razčlenitev po svetu je naslednja:

#Država Prebivalstvo (2021)Svetovni delež
1Kitajska1.439.323.77618,5%
2Indija1.380.004.38517,7%
3Združene države Amerike331.002.6514,2%
4Indonezija273.523.6153,5%
5Pakistan220.892.3402,8%
6Brazil212.559.4172,7%
7Nigerija206.139.5892,6%
8Bangladeš164.689.3832,1%
9RUSLAND145.934.4621,9%
10Mexico128.932.7531,7%
11Japonska126.476.4611,6%
12Etiopija114.963.5881,5%
13Filipini109.581.0781,4%
14Egypte102.334.4041,3%
15Vietnam97.338.5791,2%
16DR Kongo89.561.4031,1%
17Turkije84.339.0671,1%
18Iran83.992.9491,1%
19Duitsland83.783.9421,1%
20Tajska69.799.9780,9%
21Združeno kraljestvo67.886.0110,9%
22Frankrijk65.273.5110,8%
23Italija60.461.8260,8%
24Tanzanija59.734.2180,8%
25Zuid-Afrika59.308.6900,8%
26Mjanmar54.409.8000,7%
27Kenia53.771.2960,7%
28Zuid-Koreja51.269.1850,7%
29Kolumbija50.882.8910,7%
30Španija46.754.7780,6%
31Oeganda45.741.0070,6%
32Argentinië45.195.7740,6%
33Algerije43.851.0440,6%
34Soedan43.849.2600,6%
35Oekraïne43.733.7620,6%
36Irak40.222.4930,5%
37Afganistan38.928.3460,5%
38Polen37.846.6110,5%
39Kanada37.742.1540,5%
40Maroko36.910.5600,5%
41Saudova Arabija34.813.8710,4%
42Oezbekistan33.469.2030,4%
43Peru32.971.8540,4%
44Angola32.866.2720,4%
45Maleisië32.365.9990,4%
46Mozambik31.255.4350,4%
47Gana31.072.9400,4%
48Jemen29.825.9640,4%
49Nepal29.136.8080,4%
50Venezuela28.435.9400,4%
51Madagaskar27.691.0180,4%
52Kamerun26.545.8630,3%
53Ivoorkust26.378.2740,3%
54Severna Koreja25.778.8160,3%
55Australie25.499.8840,3%
56Niger24.206.6440,3%
57Šrilanka21.413.2490,3%
58Burkina Faso20.903.2730,3%
59mali20.250.8330,3%
60Roemenië19.237.6910,2%
61Malavi19.129.9520,2%
62Chili19.116.2010,2%
63Kazachstan18.776.7070,2%
64Zambija18.383.9550,2%
65Gvatemala17.915.5680,2%
66Ekvador17.643.0540,2%
67Syrie17.500.6580,2%
68Nizozemski17.134.8720,2%
69Senegal16.743.9270,2%
70Kambodža16.718.9650,2%
71Tsjaad16.425.8640,2%
72Somalija15.893.2220,2%
73Zimbabve14.862.9240,2%
74Gvineja13.132.7950,2%
75Ruanda12.952.2180,2%
76benin12.123.2000,2%
77Burundi11.890.7840,2%
78Tunesië11.818.6190,2%
79Bolivija11.673.0210,1%
80Belgija11.589.6230,1%
81Haitiju11.402.5280,1%
82Kuba11.326.6160,1%
83Južni Sudan11.193.7250,1%
84Dominicaanse Republiek10.847.9100,1%
85Češka (Češka)10.708.9810,1%
86Griekenland10.423.0540,1%
87Jordanie10.203.1340,1%
88Portugalska10.196.7090,1%
89Azerbeidzjan10.139.1770,1%
90Zweden10.099.2650,1%
91Honduras9.904.6070,1%
92Verenigde Arabische Emiraten9.890.4020,1%
93Hongarije9.660.3510,1%
94Tadžikistanu9.537.6450,1%
95Wit-RUSLAND9.449.3230,1%
96Oostenrijk9.006.3980,1%
97Papoea-Nieuw-Gvineja8.947.0240,1%
98Servië8.737.3710,1%
99Izrael8.655.5350,1%
100Zwitserland8.654.6220,1%
101Iti8.278.7240,1%
102Sierra Leone7.976.9830,1%
103Laos7.275.5600,1%
104Paragvaj7.132.5380,1%
105Bolgarija6.948.4450,1%
106Libija6.871.2920,1%
107Libanon6.825.4450,1%
108Nikaragva6.624.5540,1%
109Kirgizië6.524.1950,1%
110El Salvador6.486.2050,1%
111Turkmenistan6.031.2000,1%
112Singapur5.850.3420,1%
113Denemarken5.792.2020,1%
114Finska5.540.7200,1%
115Kongo5.518.0870,1%
116Slowakije5.459.6420,1%
117Noorwegen5.421.2410,1%
118oman5.106.6260,1%
119Država Palestina5.101.4140,1%
120Kostarika5.094.1180,1%
121Liberija5.057.6810,1%
122Ierland4.937.7860,1%
123Centralna afriška republika4.829.7670,1%
124Nieuw-Zeeland4.822.2330,1%
125Mavretanija4.649.6580,1%
126Panama4.314.7670,1%
127Koeweit4.270.5710,1%
128Kroatië4.105.2670,1%
129Moldavija4.033.9630,1%
130Gruzija3.989.1670,1%
131Eritreja3.546.421<0,1%
132Urugvaj3.473.730<0,1%
133Bosna in Hercegovina3.280.819<0,1%
134Mongolie3.278.290<0,1%
135Armenija2.963.243<0,1%
136Jamajka2.961.167<0,1%
137Katar2.881.053<0,1%
138Albanie2.877.797<0,1%
139Litouwen2.722.289<0,1%
140Namibië2.540.905<0,1%
141Gambija2.416.668<0,1%
142Bocvana2.351.627<0,1%
143Gabon2.225.734<0,1%
144Lesoto2.142.249<0,1%
145Severna Makedonija2.083.374<0,1%
146Slovenië2.078.938<0,1%
147Guinee Bissau1.968.001<0,1%
148Letland1.886.198<0,1%
149Bahrajn1.701.575<0,1%
150Equatoriaal-Gvineja1.402.985<0,1%
151Trinidad en Tobago1.399.488<0,1%
152Estoniji1.326.535<0,1%
153Vzhodni Timor1.318.445<0,1%
154Mauritius1.271.768<0,1%
155Ciper1.207.359<0,1%
156Eswatini1.160.164<0,1%
157Džibuti988.778<0,1%
158Fidži896.445<0,1%
159Comoren869.601<0,1%
160Gvajana786.552<0,1%
161Butan771.608<0,1%
162Salomonovi otoki686.884<0,1%
163Črna gora628.066<0,1%
164Luksemburg625.978<0,1%
165Surinam586.632<0,1%
166Zelenortski otoki555.987<0,1%
167Maldiven540.544<0,1%
168Malta441.543<0,1%
169Brunej437.479<0,1%
170Belize397.628<0,1%
171Bahami393.244<0,1%
172IJsland341.243<0,1%
173Vanuatu307.145<0,1%
174Barbados287.375<0,1%
175Sao Tome in Principe219.159<0,1%
176samoa198.414<0,1%
177Sveta Lucija183.627<0,1%
178Kiribati119.449<0,1%
179Mikronezija115.023<0,1%
180Grenada112.523<0,1%
181Sveti Vincent in Grenadini110.94<0,1%
182Tonga105.695<0,1%
183Sejšeli98.347<0,1%
184Antigva in Barbuda97.929<0,1%
185andora77.265<0,1%
186Dominika71.986<0,1%
187Marshallovi otoki59.19<0,1%
188Saint Kitts en Nevis53.199<0,1%
189Monaco39.242<0,1%
190Liechtenstein38.128<0,1%
191San Marino33.931<0,1%
192Palau18.094<0,1%
193Tuvalu11.792<0,1%
194Nauru10.824<0,1%
195Sveti sedež801<0,1%

Nasvet: Ali želite sami začeti s podatki? To je možno, zato sem naredil spletno excel datoteko, ki jo vi tukaj si lahko ogledate ali prenesete.

Chris | Wereldreizigers.nl

Nepriznane ali odvisne države

Morda mislite, da so nepriznane države na svetu večinoma lopovske države, ki jih zato ZN (Združeni narodi) ne priznavajo. Na žalost ni tako.

Nestrinjanje glede priznanja

Tajvan je dober primer tega. Tajvan je država, ki jo vsi poznamo, a ni uradno priznana kot država. Leta 1945 je bil Tajvan predan Republika Kitajska. Komunistična Ljudska republika Kitajska ne priznava Tajvana kot neodvisne države in komunistična vlada vidi Tajvan kot provinco Ljudske republike Kitajske. Kitajska si še leta 2021 lasti državo. Tudi Tajvan trdi, da bo leta 2021 neodvisen.

Oktobra 2021 je Kitajska znova pokazala svoje mišice s svojimi številnimi bojnimi letali. Tajvan se boji vojne s Kitajsko. (bron).

Na primer, več je primerov držav, ki so dejansko neodvisne, a niso priznane. Vse te države pravzaprav živijo v negotovosti.

Invazija Rusije v Ukrajini

Potem je tu še ruska invazija na Ukrajino. Ukrajina je trenutno priznana država, vendar se zdi, da se Ukrajina, kot jo poznamo, bliža koncu. Putin je večkrat v živo na televiziji dejal, da namerava popolnoma demilitarizirati Ukrajino in strmoglaviti vlado. To v bistvu pomeni, da Ukrajina ne bo več obstajala v sedanji obliki in da bodo njene meje morda spremenjene. Morda bo celotna država po tej vojni celo postala del Rusije in bomo morali s seznama držav črtati še kakšno državo. Čas bo povedal.

Zdaj lahko le upamo, da bo vojne kmalu konec, brez prevelikih žrtev.

Tajpej, glavno mesto Tajvana
Tajpej, glavno mesto Tajvana

Odvisne države

Poleg tega obstajajo tudi številne odvisne države ali ozemlja, ki uradno nimajo lastnega statusa države, ker so še vedno močno odvisne od druge države. The Nederlandse Antili so dober primer tega. Podobne odvisnosti lahko najdete tudi na spodnjem seznamu.

Države z * o odvisnosti zahteva druga država brez medsebojnega dogovora.

Wereldreizigers.nl

Seznam | 40 odvisnih ali nepriznanih držav

Seznam 40 odvisnih ali nepriznanih držav je spodaj razvrščen po številu prebivalcev.

#ozemljuPrebivalstvo (2021)Odvisno od
1Tajvan23.816.775Kitajska (*)
2Hong Kong7.496.981Kitajska (*)
3Portoriko2.860.853ZDA
4Srečanje895.312Frankrijk
5Macao649.335Kitajska
6Westelijke Sahara597.339sporno
7Guadeloupe400.124Frankrijk
8Martinique375.265Frankrijk
9Francoska Gvajana298.682Frankrijk
10Nova Kaledonija285.498Frankrijk
11Frans-Polynésie280.908Frankrijk
12Mayotte272.815Frankrijk
13Kanalski otoki173.863VK
14Guam168.775ZDA
15Curacao164.093Nizozemski
16Aruba106.766Nizozemski
17ZDA Deviški otoki104.425ZDA
18otok Man85.033VK
19Kajmanski otoki65.722VK
20Bermuda62.278VK
21Severni Marianski otoki57.559ZDA
22Greenland56.771Denemarken
23Ameriška Samoa55.191ZDA
24Faeröer48.863Denemarken
25Sint Maarten42.876Nizozemski
26Otoki Turks in Caicos38.717VK
27London33.691VK
28Britanski Deviški otoki30.231VK
29Karibska Nizozemska26.223Nizozemski
30Cookovi otoki17.564Nieuw-Zeeland
31anguilla15.003VK
32Wallis en Futuna11.239Frankrijk
33Sin Bartolomej9.877Frankrijk
34Sveta Helena6.077VK
35Saint Pierre in Miquelon5.794Frankrijk
36Montserrat4.992VK
37Falklandski otoki3.481VK
38Niue1.626Nieuw-Zeeland
39Tokelau1.357Nieuw-Zeeland
Ali želite začeti s spodnjimi podatki? To je možno, zato sem naredil spletno excel datoteko, ki jo vi tukaj si lahko ogledate ali prenesete.

Vse države sveta

Če pustimo ob strani nestrinjanje ali priznavanje držav, pridemo do skupno 235 držav. Celoten seznam vseh držav na svetu razvrščenih po številu prebivalcev si lahko ogledate spodaj.

Seznam | Vseh 235 držav sveta

#Država Prebivalstvo (2021)Svetovni delež
1Kitajska1.439.323.77618,47%
2Indija1.380.004.38517,70%
3Združene države Amerike331.002.6514,25%
4Indonezija273.523.6153,51%
5Pakistan220.892.3402,83%
6Brazil212.559.4172,73%
7Nigerija206.139.5892,64%
8Bangladeš164.689.3832,11%
9RUSLAND145.934.4621,87%
10Mexico128.932.7531,65%
11Japonska126.476.4611,62%
12Etiopija114.963.5881,47%
13Filipini109.581.0781,41%
14Egypte102.334.4041,31%
15Vietnam97.338.5791,25%
16DR Kongo89.561.4031,15%
17Turkije84.339.0671,08%
18Iran83.992.9491,08%
19Duitsland83.783.9421,07%
20Tajska69.799.9780,90%
21Združeno kraljestvo67.886.0110,87%
22Frankrijk65.273.5110,84%
23Italija60.461.8260,78%
24Tanzanija59.734.2180,77%
25Zuid-Afrika59.308.6900,76%
26Mjanmar54.409.8000,70%
27Kenia53.771.2960,69%
28Zuid-Koreja51.269.1850,66%
29Kolumbija50.882.8910,65%
30Španija46.754.7780,60%
31Oeganda45.741.0070,59%
32Argentinië45.195.7740,58%
33Algerije43.851.0440,56%
34Soedan43.849.2600,56%
35Oekraïne43.733.7620,56%
36Irak40.222.4930,52%
37Afganistan38.928.3460,50%
38Polen37.846.6110,49%
39Kanada37.742.1540,48%
40Maroko36.910.5600,47%
41Saudova Arabija34.813.8710,45%
42Oezbekistan33.469.2030,43%
43Peru32.971.8540,42%
44Angola32.866.2720,42%
45Maleisië32.365.9990,42%
46Mozambik31.255.4350,40%
47Gana31.072.9400,40%
48Jemen29.825.9640,38%
49Nepal29.136.8080,37%
50Venezuela28.435.9400,36%
51Madagaskar27.691.0180,36%
52Kamerun26.545.8630,34%
53Ivoorkust26.378.2740,34%
54Severna Koreja25.778.8160,33%
55Australie25.499.8840,33%
56Niger24.206.6440,31%
57Tajvan23.816.7750,31%
58Šrilanka21.413.2490,27%
59Burkina Faso20.903.2730,27%
60mali20.250.8330,26%
61Roemenië19.237.6910,25%
62Malavi19.129.9520,25%
63Chili19.116.2010,25%
64Kazachstan18.776.7070,24%
65Zambija18.383.9550,24%
66Gvatemala17.915.5680,23%
67Ekvador17.643.0540,23%
68Syrie17.500.6580,22%
69Nizozemski17.134.8720,22%
70Senegal16.743.9270,21%
71Kambodža16.718.9650,21%
72Tsjaad16.425.8640,21%
73Somalija15.893.2220,20%
74Zimbabve14.862.9240,19%
75Gvineja13.132.7950,17%
76Ruanda12.952.2180,17%
77benin12.123.2000,16%
78Burundi11.890.7840,15%
79Tunesië11.818.6190,15%
80Bolivija11.673.0210,15%
81Belgija11.589.6230,15%
82Haitiju11.402.5280,15%
83Kuba11.326.6160,15%
84Južni Sudan11.193.7250,14%
85Dominicaanse Republiek10.847.9100,14%
86Češka (Češka)10.708.9810,14%
87Griekenland10.423.0540,13%
88Jordanie10.203.1340,13%
89Portugalska10.196.7090,13%
90Azerbeidzjan10.139.1770,13%
91Zweden10.099.2650,13%
92Honduras9.904.6070,13%
93Verenigde Arabische Emiraten9.890.4020,13%
94Hongarije9.660.3510,12%
95Tadžikistanu9.537.6450,12%
96Wit-RUSLAND9.449.3230,12%
97Oostenrijk9.006.3980,12%
98Papoea-Nieuw-Gvineja8.947.0240,11%
99Servië8.737.3710,11%
100Izrael8.655.5350,11%
101Zwitserland8.654.6220,11%
102Iti8.278.7240,11%
103Sierra Leone7.976.9830,10%
104Hong Kong7.496.9810,10%
105Laos7.275.5600,09%
106Paragvaj7.132.5380,09%
107Bolgarija6.948.4450,09%
108Libija6.871.2920,09%
109Libanon6.825.4450,09%
110Nikaragva6.624.5540,08%
111Kirgizië6.524.1950,08%
112El Salvador6.486.2050,08%
113Turkmenistan6.031.2000,08%
114Singapur5.850.3420,08%
115Denemarken5.792.2020,07%
116Finska5.540.7200,07%
117Kongo5.518.0870,07%
118Slowakije5.459.6420,07%
119Noorwegen5.421.2410,07%
120oman5.106.6260,07%
121Država Palestina5.101.4140,07%
122Kostarika5.094.1180,07%
123Liberija5.057.6810,06%
124Ierland4.937.7860,06%
125Centralna afriška republika4.829.7670,06%
126Nieuw-Zeeland4.822.2330,06%
127Mavretanija4.649.6580,06%
128Panama4.314.7670,06%
129Koeweit4.270.5710,05%
130Kroatië4.105.2670,05%
131Moldavija4.033.9630,05%
132Gruzija3.989.1670,05%
133Eritreja3.546.4210,05%
134Urugvaj3.473.7300,04%
135Bosna in Hercegovina3.280.8190,04%
136Mongolie3.278.2900,04%
137Armenija2.963.2430,04%
138Jamajka2.961.1670,04%
139Katar2.881.0530,04%
140Albanie2.877.7970,04%
141Portoriko2.860.8530,04%
142Litouwen2.722.2890,03%
143Namibië2.540.9050,03%
144Gambija2.416.6680,03%
145Bocvana2.351.6270,03%
146Gabon2.225.7340,03%
147Lesoto2.142.2490,03%
148Severna Makedonija2.083.3740,03%
149Slovenië2.078.9380,03%
150Guinee Bissau1.968.0010,03%
151Letland1.886.1980,02%
152Bahrajn1.701.5750,02%
153Equatoriaal-Gvineja1.402.9850,02%
154Trinidad en Tobago1.399.4880,02%
155Estoniji1.326.5350,02%
156Vzhodni Timor1.318.4450,02%
157Mauritius1.271.7680,02%
158Ciper1.207.3590,02%
159Eswatini1.160.1640,01%
160Džibuti988.7480,01%
161Fidži896.4450,01%
162Reunion895.3120,01%
163Comoren869.6010,01%
164Gvajana786.5520,01%
165Butan771.6080,01%
166Salomonovi otoki686.8840,01%
167Macao649.3350,01%
168Črna gora628.0660,01%
169Luksemburg625.9780,01%
170Westelijke Sahara597.3390,01%
171Surinam586.6320,01%
172Zelenortski otoki555.9870,01%
173Maldiven540.5440,01%
174Malta441.5430,01%
175Brunej437.4790,01%
176Guadeloupe400.1240,01%
177Belize397.6280,01%
178Bahami393.2440,01%
179Martinique375.265<0,01%
180IJsland341.243<0,01%
181Vanuatu307.145<0,01%
182Francoska Gvajana298.682<0,01%
183Barbados287.375<0,01%
184Nova Kaledonija285.498<0,01%
185Frans-Polynésie280.908<0,01%
186Mayotte272.815<0,01%
187Sao Tome in Principe219.159<0,01%
188samoa198.414<0,01%
189Sveta Lucija183.627<0,01%
190Kanalski otoki173.863<0,01%
191Guam168.775<0,01%
192Curacao164.093<0,01%
193Kiribati119.449<0,01%
194Mikronezija115.023<0,01%
195Grenada112.523<0,01%
196Sveti Vincent in Grenadini110.941<0,01%
197Aruba106.766<0,01%
198Tonga105.695<0,01%
199ZDA Deviški otoki104.425<0,01%
200Sejšeli98.347<0,01%
201Antigva in Barbuda97.929<0,01%
202otok Man85.033<0,01%
203andora77.265<0,01%
204Dominika71.986<0,01%
205Kajmanski otoki65.722<0,01%
206Bermuda62.278<0,01%
207Marshallovi otoki59.194<0,01%
208Severni Marianski otoki57.559<0,01%
209Greenland56.778<0,01%
210Ameriška Samoa55.191<0,01%
211Saint Kitts en Nevis53.199<0,01%
212Faeröer48.863<0,01%
213Sint Maarten42.876<0,01%
214Monaco39.242<0,01%
215Otoki Turks in Caicos38.717<0,01%
216Sveti Martin38.666<0,01%
217Liechtenstein38.128<0,01%
218San Marino33.931<0,01%
219London33.691<0,01%
220Britanski Deviški otoki30.231<0,01%
221Karibska Nizozemska26.223<0,01%
222Palau18.094<0,01%
223Cookovi otoki17.564<0,01%
224anguilla15.003<0,01%
225Tuvalu11.792<0,01%
226Wallis en Futuna11.239<0,01%
227Nauru10.824<0,01%
228Sin Bartolomej9.877<0,01%
229Sveta Helena6.077<0,01%
230Saint Pierre in Miquelon5.794<0,01%
231Montserrat4.992<0,01%
232Falklandski otoki3.481<0,01%
233Niue1.626<0,01%
234Tokelau1.357<0,01%
235Sveti sedež801<0,01%
Ali želite začeti s spodnjimi podatki? To je možno, zato sem naredil spletno excel datoteko, ki jo vi tukaj si lahko ogledate ali prenesete.
Globus | Vse države na svetu
Globus | Vse države na svetu

Nazadnje

Zdaj, ko natančno veste, kaj vse države na svetu pomenijo, ste morda postali radovedni o drugih zabavnih dejstvih in drobcih o svetu. Ali želite izvedeti več o svetu in vsem, kar spada z njim? Potem si oglejte naše Globalno stran. Spodaj je nekaj ustreznih povezav do člankov, ki bi vas lahko zanimali.

Ste v tem članku našli napako ali želite kaj dodati? Potem nam to sporočite v komentarjih! Na vaše vprašanje bomo poskušali odgovoriti v najkrajšem možnem času.

Slika avatarja

Svetovni popotniki

Wereldreizigers.nl v nizozemščini pomeni 'svetovni popotniki'. Poiščite navdih, vključite se!

8 komentarji

ISKANO

POTOVALNI KONTROLNI SEZNAM

✔️ To potovalno zavarovanje pokriva tudi oranžna področja.
✔️ Primerjaj in rezerviraj najcenejše letalske karte.
✔️ Prihranite in rezervirajte najboljše dejavnosti.
✔️ Več hotelov? Nato rezervirajte pri 20% Genius popust.
✔️ Shranite in rezervirajte svoje letališče parkirno mesto.
✔️ Roadtrip? Primerjajte in rezervirajte popust izposojen avto.
✔️ Pripravite potovanje? Ocenite praktično Vodič.
✔️ Potrebujete nahrbtnik ali kovček? Ponudbe tukaj.
✔️ prisoten? Podarim 500 krat 10 evrov!

Prevesti "
Kopiraj povezavo